Na Čapím hnízdě se za chvíli nebudou křtít klokani, ale pandy. Topkař z regionu o "východním spojenectví" Zemana s Babišem

04.05.2016 19:43 | Zprávy
autor: David Hora

ROZHOVOR O tom, co si myslí o návštěvě prezidenta Zemana u ministra Babiše, o házení hlíny na prezidentův portrét i o možné kandidatuře Michala Horáčka na prezidenta, promluvil pro ParlamentníListy.cz místostarosta Písku za TOP 09 Josef Knot. Sdělil také svůj názor na to, že se Zeman zastal Babiše v kauze Čapí hnízdo. „Podporovat Andreje Babiše v době, kdy si vzal Čapí hnízdo na mušku Evropský úřad pro boj proti podvodům, je minimálně zarážející,“ říká Knot a pokládá otázku, jak vítají voliči ANO příklon k východnímu kurzu. „Je totiž klidně možné, že příště se na Čapím hnízdě nebudou křtít klokánci, ale pandy,“ poukazuje místostarosta Josef Knot.

Na Čapím hnízdě se za chvíli nebudou křtít klokani, ale pandy. Topkař z regionu o "východním spojenectví" Zemana s Babišem
Foto: TOP 09
Popisek: Josef Knot, místostarosta města Písek

Jak hodnotíte návštěvu prezidenta Zemana u ministra Babiše?

Víte, jak je to s lososy? Ti také v určitý okamžik plavou proti proudu. Tím nemyslím, že by se přímo pan prezident s Andrejem Babišem museli třít. Je však docela pravděpodobné, že se oba připravují na dlouhé volební tažení – se vzájemnou podporou.

Někteří poukazují na to, že jejich vztahy nebyly vždy zrovna „idylické“ a nyní takové „souznění“. Co za tím podle vás vězí?

Idylické, neidylické, oba politici jsou hlavně pragmatici. Bezpochyby se jedná o sňatek z rozumu. I když Zeman napíná rozhraní svých kompetencí, jak to jen jde, je si vědom, že jeho výkonná moc je omezena prezidentskou funkcí... Naštěstí. Po peripetiích s haškovci a specifickým vztahem se Sobotkou se začal prezident poohlížet po novém tažném koni (z šachu). Není se tedy čemu divit, že Zeman přispěchal do Čapího hnízda křtít klokánka Bimba.

Co říkáte na to, že se Zeman Babiše zastal v kauze Čapí hnízdo?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Klobouk dolů

Pane ministře, podle mě jste rozhodl dobře, že jste zažaloval soudkyni, která svěřila dítě nebezpečnému otci, který ho zabil. Jaký trest soudkyni hrozí a hlavně bude moc soudit dál, když se dopustila takového fatálního selhání? Ještě proč jste s tou žalobou přišel až nyní? Že selhala je jasné od zač...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novinka z Bruselu: Orwell měl pravdu, zničíme se sami

15:26 Novinka z Bruselu: Orwell měl pravdu, zničíme se sami

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA Místo posilování svobody a odpovědnosti občanů vznikají pravidla, která půso…