Nefér šizení a dvojí kvalita na stolech. A průšvih s antibiotiky v jídle, europoslanec Poc varuje

13.04.2019 10:05 | Zprávy

ROZHOVOR „Chceme, aby se rychleji vyrovnávaly podmínky v Unii ve všech oblastech. Chceme evropskou minimální mzdu i evropské standardy zdravotní péče. Chceme, aby zisky, které se vytvoří v regionu a na kontinentě, taky v tom regionu a na tom kontinentě přinášely prospěch lidem. Pravice to všechno odmítá s poukazem na svobodu podnikání a výmluvami na zájmy firem. Jenže jestli nechceme, aby lidi byli chudí i když pracují, tak už musíme začít pojmenovávat příčiny a ne nechat pořád někoho plkat nesmysly o projídání sociálním státem,“řekl před volbami lídr kandidátky ČSSD do voleb do Evropského parlamentu Pavel Poc.

Nefér šizení a dvojí kvalita na stolech. A průšvih s antibiotiky v jídle, europoslanec Poc varuje
Foto: archiv PP
Popisek: Pavel Poc (ČSSD)
V Evropském parlamentu působíte již od roku 2009, co považujete za svůj největší úspěch?
 
Člověk má vždycky pocit, že největší úspěch byl ten poslední, a tím je právě přijatá novela evropského potravinového práva. Z pozice stínového zpravodaje S&D se mi podařilo prosadit například, že data o pesticidech, barvivech, potravinářských aditivech, GMO nebo nových potravinách už se nebudou nesmyslně utajovat, že studie, které prokazují škodlivé účinky, se nebudou moci dál zametat pod koberec. Pro posuzování se bude více používat nezávislá věda a povolovací proces bude auditován a kontrolován. Jakmile novela vstoupí v platnost, významně zvýší bezpečnost potravin, ochranu životního prostředí a zejména veřejného zdraví. Mimochodem tento návrh byl přijat Parlamentem i přesto, že probyznysová lidovecká zpravodajka od něj odstoupila, takže je to i úspěch politický.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …