Nobelovku pro kapitánku, která sváží ilegály do Evropy? Poslední kapka! Advokátka je rozpálená do běla a spustila akci. Přidávají se další a další Češi

25.07.2019 4:39

ROZHOVOR „Naštvalo mě všechno!“ Známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová bouchla do stolu a poslala otevřený dopis českému velvyslanci v Německu. Zprávy ve veřejném prostoru o kapitánce Racketeové ji vytočily natolik, že přemýšlí také o formě občanského memoranda. A nejen o něm. „Uvažuji o tom, že trestní oznámení na Carol Racketeovou podáme sami. A tady by už podpisy měly své místo,“ podotýká s ohledem na zájem, který vyvolal otevřený dopis. „Moudrá stará Evropa už dávno měla nasadit na své hranice vojáky. Jako ve středověku – protože středověk se k nám na těch lodích vrací,“ vzkazuje.

Nobelovku pro kapitánku, která sváží ilegály do Evropy? Poslední kapka! Advokátka je rozpálená do běla a spustila akci. Přidávají se další a další Češi
Foto: archiv J. Zwyrtek Hamplová
Popisek: Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová

Diskusi po celé Evropě vyvolala kapitánka Carola Racketeová, když přes zákaz vplula lodí s africkými migranty do italských vod. Je podezřelá z napomáhání nelegální migraci. Někteří ji ale považují za hrdinku a ve veřejném prostoru padla i slova o Nobelově ceně míru. Vy jste v této souvislosti oslovila našeho velvyslance v Německu se žádostí, aby podal na Racketeovou a všechny osoby, které ji nominovaly na jakékoli ocenění, trestní oznámení. Rozladilo vás nejvíc, když zazněla Nobelova cena? Co bylo hlavním důvodem, že jste otevřený dopis napsala?

Anketa

Chcete, aby byl prezident Zeman sesazen z funkce?

9%
91%
hlasovalo: 35105 lidí

Tak nějak všechno… řečeno zjednodušeně, a ta informace o ocenění té pašeračky lidí ze strany Francie, a pak dokonce úvahy o Nobelově ceně míru pro ni, byly ty poslední dvě kapky. Mám pocit, že vrcholní představitelé Evropy se museli definitivně zbláznit, protože oceňovat páchání trestných činů a svévolné jednání pomatených lidí typu Racketeové, kteří ohrožují Evropu touto neřízenou invazí lidí, kteří tu nemají prostě co dělat, je z mého pohledu skutečně na psychiatrickou diagnózu typu „není schopen vnímat realitu“. Platí to jak pro ni, tak pro ty, kteří jí za to, co dělá, chtějí dávat tyto ceny.

Dopis už jste velvyslanci poslala. Jakou od něj očekáváte reakci?

Upřímně? Zdvořilostní. Že dopis dorazil, ale že to nejde. Pak bude namístě otázka, zda to opravdu nejde, nebo zda jen nic dělat nechceme. Ale jako země, jejíž dva občany již odsoudili za to, že jim našli v kamionech pár nelegálních migrantů, a troufám si tvrdit, že je vysoce pravděpodobné, že o nich opravdu nemuseli vůbec vědět, bychom měli tento krok udělat, abychom poukázali na tu neskutečnou nerovnost a zrůdnost právních výkladů a politických postojů evropských „elit“. To elity uvádím v uvozovkách záměrně, protože elity to pro mne skutečně nejsou. Ani náhodou. Macron, Merkelová a spol. by měli odejít do propadliště dějin uličkou hanby.   

O tom, co máte v plánu, jste psala na Facebooku a někteří lidé vám navrhovali, že by rádi pod dopis připojili své podpisy. Budete s tou informací nějak pracovat?

Anketa

Bude co slavit během 30. výročí 17. listopadu 1989? (Ptáme se 24.7.2019)

5%
95%
hlasovalo: 13381 lidí
Ten ohlas byl opravdu neuvěřitelný – denně stovky zpráv, až není v mých silách odpovídat. Děkuji v tu chvíli za sociální sítě, že je to možné hromadně všem… dopis už odešel, tedy pod něj podpisy již organizovat nebudu. Ale zvažuji, co s tou masivní podporou dál – pokud nebude reakce na dopis odpovídající… a jsem s tím spíše smířena, i když zázraky se někdy přece jen dějí a naděje umírá poslední. Přemýšlím pak o určité formě občanského memoranda, které by srozumitelně vyjadřovalo směrem k naší vládě a orgánům EU, jaký mají naši občané postoj k neřízenému přílivu imigrantů do Evropy, a jasné sdělení, že odmítáme udělení Nobelovy ceny za podobné protiprávní činy ohrožující naši bezpečnost komukoli. Uvažuji také o tom, že trestní oznámení na Carol Racketeovou podáme sami. A tady by už podpisy měly své místo.

Možná ta podpora byla tak masivní proto, že z mé strany to není žádná politika, nejsem součástí žádné strany ani nikam nekandiduji, prostě jen jako občan chci něco udělat, protože se mě dění v současné Evropě hluboce dotýká. Chci proto zviditelnit názory – protože lidé čekají konečně něco jiného než žvásty a akční impotenci evropských politiků.    

Názory na německou kapitánku, která se i přes zákaz vylodila s migranty na Lampeduse, se různí. Podle Jana Zahradila, europoslance ODS, spáchala zločin, podle Martina Rozumka z Organizace pro pomoc uprchlíkům by její podobu měli tesat do kamene jako sira Nicholase Wintona. Vyjádřil se tak v Českém rozhlase. Co říkáte návrhu, že by Racketeová měla mít sochu? A co si myslíte o srovnání s Nicholasem Wintonem?

To srovnání je skandální, nepatřičné a historicky zcela neobhajitelné. Sir Nicholas Winton zachraňoval malé děti z evropských rodin před smrtí v hitlerovských vyhlazovacích táborech, nezachraňoval dospělé muže z etnicky zcela odlišného kontinentu, který je neuživí, a někdo si usmyslel, že je má uživit Evropa a její obyvatelé, kteří mají obětovat vše, co staletí budují, pro ony příchozí – často včetně několika manželek, dětí a tak podobně. Ti, kteří hájí tuto cílenou a vysoce organizovanou invazi do Evropy, a ještě to ztotožňují se záchranou malých evropských dětí sirem Wintonem, by měli skutečně vyhledat psychiatra, protože musejí trpět nějakou zvláštní poruchou. A moudrá stará Evropa už dávno měla nasadit na své hranice vojáky. Jako ve středověku – protože středověk se k nám na těch lodích vrací – jak bezohledností příchozích, tak jejich intelektovou úrovní, tak jejich vztahem k nám.   

Rozumek vysvětluje svůj postoj i takto: „Pokud si někdo myslí, že českoslovenští uprchlíci odcházeli s výjezdní doložkou, vízem a devizovým příslibem, tak je to nesmysl. Žádné legální cesty neexistují,“ tvrdí. „Bohužel existuje nárok uprchlíka na to být přijat určitou zemí, ale neexistuje nárok na to, aby se mu umožnila cesta do té země, to je nedostatek národního práva,“ dodával Rozumek s tím, že uprchlíkům i v minulosti pomáhaly právě neziskové organizace. Prý neexistuje jediný důkaz, že by neziskové organizace profitovaly z příchodu uprchlíků. Co vy na to?

Co já na to? Ptám se, kdo je to pan Rozumek? Co v životě dokázal? Co má za sebou? Vím, že je právník, kdysi odešel z ČNB, tzv. po vzájemné dohodě, a pak se z něj stal aktivista. Pro mne je ten člověk pod hranicí rozlišitelnosti, a proto jsou on a jemu podobní, co umějí, omlouvám se, jen žvanit, aniž vytvářejí jakékoli hodnoty, jsou pro mne zcela nulovou autoritou, tedy nepatří mezi ty, které bych kdy brala vážně. Z mého pohledu on a jemu podobní jsou lidé, kteří si osobují právo rozhazovat to, co jsme my ostatní vytvořili, aniž k tomu sami jakkoli přispěli.

Tedy považuji pana Rozumka za jednoho z „pomatených“ – možná neuspěl ve své profesi, a proto se dal na toto aktivistické „řemeslo“, protože tam nemůže nic zkazit. Pokud za ředitelování neziskové organizace bere plat, jako že to tak bude, pak je mi to už zcela jasné. Já naslouchám raději lidem, kterých si vážím a kteří mají odborné i lidské zkušenosti a něco smysluplného pro společnost udělali. Například antropologovi Mnislavu Zelenému, který varuje, že multikulturalismus je jako míchání jablek s hruškami, že západní bohatství láká chudé z celého světa a že naší kultuře proto hrozí zánik, pokud něco neuděláme. A to je sakra zkušený pán včetně zkušenosti z diplomacie. Je pro mne stejně tak přijatelnější zedník stavějící zdi a kuchařka vařící obědy než jakýkoli aktivista, který nedělá nic jiného.

Racketeová podala na italského ministra vnitra žalobu. Tvrdí, že proti ní na sociálních sítích rozdmýchával nenávist. Sama se kvůli výhrůžkám smrtí skrývá. Salvini označil kapitánku například za „bohatou, bílou Němku,“ jejíž čin je srovnatelný s válečným aktem. Nepřipadá vám reakce Salviniho nepřiměřená? Má Racketeová se žalobou šanci?

Nenávist proti sobě rozpoutává sama Racketeová tím, co dělá. Žádný rozumný Evropan nemůže mít rád člověka, který do jeho výsostného území vozí středověk, který si chce zabrat jejich domov – Evropu. Je to podobně, jako kdyby u dveří normální fungující a pracovité rodiny někdo zazvonil, strčil jí dovnitř dva nepřizpůsobivé lidi a řekl – ujměte se jich, mají hlad, položte je vedle svých dětí, živte je, uklízejte po nich a doufejte, že vás nebudou bít. A kdyby, chápejte je. Že je to váš byt? Vaše soukromí? Nezajímá, protože my to tak chceme. Podobně se to nyní děje s Evropou a podobné jednání si dovolují ony neziskovky vůči Evropě – aniž se koho ptají, vozí sem tisíce cizích lidí, vedle kterých máme žít a které máme živit z naší práce. Ptám se – proč?

Pokud jde o žalobu, tu může podat každý na cokoli, ale uspět s ní podle mne dotyčná nemůže. Navíc by sama měla před soudem sedět – aby ji i další podobné to znásilňování práva i Evropy podruhé přešlo. 

Podle Racketeové jsou v libyjských uprchlických táborech podmínky, které přirovnala ke koncentračním táborům. Těmto lidem bychom měli pomoct už proto, že máme zodpovědnost kvůli koloniální minulosti. Co říkáte na tento argument?

Jak říkám – chce to psychiatra. Koloniální minulost? A co tak pravěk a boj o jeskyně? A co Němci, neměli by nám taky doživotně platit za druhou světovou válku? A co Napoleon? A bitva u Slavkova? Neměli místní psychickou újmu, za kterou by měla platit Francie? Tento argument svědčí o intelektu oné dámy. Pomoc Libyi nemůže spočívat v tom, že obětujeme Evropu. To naprosto odmítám. A ten důvod je prostě přirozeně hloupý, protože jiné než hloupé až stupidní důvody pro přivážení těch lidí sem prostě nejsou. Navíc se tím závažně porušuje všechno myslitelné evropské právo, takže se hledají berličky pro odůvodnění tohoto obchodu s lidmi, aby to vypadalo lépe a ušlechtile, ale opak je pravdou – je to závažné porušování práva, je to zásah do integrity Evropy, ohrožení nás, původních obyvatel, a někdo na tom navíc těžce vydělává. Nelze k tomu již nečinně mlčet. A jak jsem řekla – křičí-li aktivisté ty své žvásty, musíme my normální lidi začít hlasitě říkat ten hlas zdravého rozumu, evropských pravidel a hájit tvrdě náš domov, kterým Evropa je. A není nikoho jiného. Nejsme spasitelé všeho lidstva a nemáme povinnost jimi být. Tedy náš hlas musí umlčet ten jejich pomatený křik.            

„Záchrana lidí na moři se nesmí kriminalizovat,“ napsal mezitím na Twitteru německý ministr zahraničí Heiko Maas s tím, že zachraňovat lidské životy je humanitární povinnost. Co k tomu říci?

Záchrana lidí na moři je správná věc. U klasických pasažérů normálních lodí, které plují za normálními cíli, a kteří se po záchraně vrátí domů. Zneužívání tohoto institutu k masivním nelegálním přechodům hranic, které jsou navíc organizovány za velké peníze, trestné být musí. Ti lidé na těch lodích či různých jiných, často nekvalitních plavidlech dobrovolně podstupují riziko, že mohou utonout, a nelze se pak divit, když skutečně utonou. Také moc dobře vědí, že tu nemají co dělat, takže musejí tušit, že je nebude nikdo vítat s otevřenou náručí a živit je. Je to tvrdé, ale je to tak. Jde o jejich rozhodnutí, za které nikdo nenese odpovědnost. Jiná, klasická havárie lodi, je přece něco zcela jiného. Opět se tedy jen zneužívá výkladu práva, jak se to komu hodí.

Francouzský prezident oznámil, že se čtrnáct zemí Evropské unie dohodlo na novém systému přerozdělování migrantů zachráněných ve Středozemním moři. Plánovaný mechanismus by měl podle zdroje agentury AFP umožnit co nejrychlejší přerozdělení migrantů mezi unijní země výměnou za to, že Itálie a Malta uprchlíkům otevřou své přístavy. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout v září na Maltě. Co z toho vyplývá a co máme očekávat?

Doufám, že žádný evropský stát NIKDY neotevře uprchlíkům své přístavy. To by byl začátek konce Evropy, jak ji dnes známe. Navíc žádná pravidla „o přerozdělování“ (povšimněme si, že se o těch lidech absurdně mluví jako o věci!) ti lidé nikdy nebudou dobrovolně akceptovat. To je taky budeme zavírat do táborů, aby vydrželi v zemi, do které budou jako věc „přiděleni“? Ten plán je proto zcela stupidní. Tedy za mne – chci mít zavřené hranice Evropy včetně přístavů, chci tam ozbrojené síly, a to proto, aby hranice mohly zůstat otevřené v rámci naší EU. Pokud by prošla ta šílenost, o které píšete, stane se ze mne zastánce starých hranic kolem České republiky. Aby sem neprošla žádná nelegální noha. Tato země je naše.   

Když se ještě vrátím k případu Racketeové. V Německu už se na ni vybraly miliony, je z ní v podstatě celebrita. Soudce to jistě nebude mít jednoduché. Jak si myslíte, že celá záležitost dopadne?

Pokud žijeme v právním systému, kde se každému měří stejně, a závažné porušování zákona ve formě trestných činů nezná výjimky, musí být odsouzena a poslána do vězení. Za ty peníze, co se na ni vybraly, si může nechat do cely posílat lepší stravu. Třeba. Opravdu pro její jednání nemám omluvy. Evropu přece nemůže zničit menšina hlasitých pomatených lidí, kteří říkají fráze, ale sami by si žádného uprchlíka domů nevzali. Jen se v tomto světě realizují, protože se asi neumějí realizovat jinde. Odmítám, aby tito lidé ničili můj domov – a mým domovem je Evropa. Proto vznikla Evropská unie. Pokud se otevřou evropské přístavy kdekomu, EU končí a vracejí se jednotlivé státy a ty budou muset ochránit své občany. Protože jiná cesta nebude. Bude to krok zpět a Evropu to oslabí. Je otázkou, zda tohle všechno není hlavní cíl. Ten zvací výrok, který to vše započal, neřekla Merkelová jen tak. Může to být tak vysoká hra, že my těch výšin nemusíme zdola ani dohlédnout. Proto musíme chránit to, čemu rozumíme – naše domovy před nezvanými hosty, a odsuzovat všechny, kteří je nám sem vozí. Bez pardonu, bez výjimky. Stejně jako není hodný a zlý vrah, není hodný a zlý pašerák lidí. 

 

OTEVŘENÝ DOPIS
“Pane velvyslanče, podejte v Německu a v Itálii jménem České republiky na aktivistku Carolu Racketeovou, pašující do EU nelegální migranty, trestní oznámení za zvlášť závažné trestné činy”
Vážený pan
Tomáš Jan Podivínský
velvyslanec ČR v Německu
Vážený pane velvyslanče,
s ohledem na odsouzení českého řidiče ve Francii za nelegální migranty v prostorách kamionu, které tito imigranti sami obsadili bez jeho souhlasu, a dále s ohledem na to, že německá aktivistka Carola Racketeová z lodi See-Watch, dovážející do EU očividně ekonomické migranty, spolupracující otevřeně s pašeráky lidí a porušující veškeré myslitelné právo zemí EU, včetně práva německého, je několika organizacemi zcela skandálně nominována na Nobelovu cenu, Vás vyzývám, abyste jménem České republiky podal na jmenovanou Carolu Racketeovou, nar. 8.5.1988, u příslušných německých a italských orgánů trestní oznámení za spáchání zvlášť závažných trestných činů.
Dále Vás vyzývám, abyste podal trestní oznámení na všechny osoby, které ji nominovaly na jakékoli oceněnení včetně Nobelovy ceny, za schvalování jejích trestných činů.
Podání trestních oznámení je plně v souladu s principy rovnosti před zákony zemí Evropské unie, a v souladu se zásadou, že každý trestný čin má být potrestán.
Aktivistka Carola Racketeová je dnes fakticky pachatelkou závažných trestných činů, které ohrožují bezpečnost evropských zemí včetně Německa, jehož je občankou. Je proto načase, aby to německé nebo italské soudy konstatovaly v odsuzujícím rozsudku v souladu s platným německým právem, obdobně jako to konstatoval francouzský soud v případě českého řidiče.
Každý jiný přístup včetně naší nečinnosti degraduje pojmy spravedlnost a rovnost před zákonem v rámci celé EU. Trestní odpovědnost musí být vyvozována vůči všem, a to bez výjimky.
Děkuji vám.
Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová
občanka České republiky
advokátka

 


 

reklama

autor: Daniela Černá

Mgr. Ondřej Benešík byl položen dotaz

EU

Uznáváte, že se vám lidi nepodařilo přesvědčit o výhodách členství v EU. Proč ne? Proč jste nechali odpůrce EU, aby vás takto převálcovali svou rétorikou? A je nepopularita EU u nás důvod, proč tak odmítáte referendum o setrvání v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak než prohra se to nazvat nedá.“ Generál Šándor vidí Ukrajinu a má jasno

4:30 „Jinak než prohra se to nazvat nedá.“ Generál Šándor vidí Ukrajinu a má jasno

Velká ztráta území, odchod 10 milionů lidí a třetina ekonomiky v troskách. Ukrajina, která dva roky …