Nový pražský předseda SPOZ chce navazovat na Miroslava Šloufa

24.02.2013 21:28 | Zprávy

Novým předsedou pražské Strany práv občanů – zemanovci se stal Ondřej Kropáček, kterého ParlamentníListy.cz požádaly krátce po jeho zvolení o rozhovor. Jak se přiznal, bylo to v jeho životě vůbec první interview, které médiím poskytl. Ondřej Kropáček věří, že pražská organizace pod jeho vedením bude pokračovat v tom, co započal Miroslav Šlouf, první předseda pražské SPOZ.

Nový pražský předseda SPOZ chce navazovat na Miroslava Šloufa
Foto: SPOZ
Popisek: Logo Strany práv občanů - Zemanovců

Pane předsedo, co čeká pražskou organizaci teď, s novým vedením?

Je před námi spousta práce. Máme v Praze organizace, které pracují hodně dobře a jsou dobrým základem pro budoucí volby. Máme mezi sebou zastupitele, dokonce místostarostu. Na druhou stranu, jsou tu místní organizace, které mají dva nebo tři lidi, a jsou to v zásadě lidé, kteří žijí z podstaty, neodvádějí tu práci, kterou by měli. Musíme tedy dát dohromady funkční organizace po celé Praze. Takže to je část onoho procesu, kterému se musíme věnovat v prvé řadě. 

Po zvolení Miloše Zemana prezidentem se zvýšil zájem o členství ve SPOZ. Lze proto předpokládat, že se tam budou snažit dostat i ti, jimž nejde zrovna o práci pro lidi v prvé řadě. Jak se k této situaci chcete v Praze postavit?

Řešit to chceme vcelku jednoduše, a využijeme k tomu doporučení předsednictva SPOZ. To, co ono doporučení vyjadřuje, by se dalo shrnout do starého českého přísloví „ukázaná platí“. Každý, kdo má zájem se stát členem SPOZ, může přijít do organizace v místě bydliště a požádat o členství. Bude zařazen na takovou řekněme kandidátku a pak se uvidí, jak se ten člověk projeví. Jinak platí princip, že místní organizace přijímá a krajský výbor potvrzuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká

Migrace

Kritizujete Rakušana za jeho migrační pakt. Na druhou stranu, jak jste si s migrací poradili vy? Co jste udělali proto, abyste zabránili nelegální migraci? Vy jste byla ministryní před Rakušanem a podle mě jste si vedla stejně špatně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež. Foltýnovo video o okupaci smeteno zkušeným novinářem

18:42 Lež. Foltýnovo video o okupaci smeteno zkušeným novinářem

Novinář Ladislav Henek pro ParlamentníListy.cz podrobně rozebral vládní komunikaci v souvislosti s n…