Okamura: Takzvaní liberální demokraté rozdělují společnost a budí nenávist. SPD nešíří strach, jen odpovědně staví hráz před povodní

03.06.2019 20:11 | Zprávy

ROZHOVOR „Právě sluníčkáři rozdělili společnost a vzbudili nenávist vůči komukoliv s jiným názorem. Kdo jejich jedinou správnou pravdu nesdílí, je nejlépe je zlikvidovat a všemožnými způsoby onálepkovat jako fašisty, nacisty, xenofoby či rasisty,“ říká šéf hnutí SPD Tomio Okamura po opakovaném napadení Ladislava Jakla. Sám po volbách do Evropského parlamentu doufá, že spojení kritických sil vůči Bruselu dokáže nastartovat změny. A znovu popřel, že by jeho hnutí šířilo strach. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zároveň zalitoval, že třetí mandát pro SPD unikl jen o kousek.

Okamura: Takzvaní liberální demokraté rozdělují společnost a budí nenávist. SPD nešíří strach, jen odpovědně staví hráz před povodní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Ladislav Jakl byl kvůli příslušnosti k SPD napaden v metru a pak i ve zlínském hotelu. Mluvil jste o této události také v Poslanecké sněmovně. Kam se podle vás posunuje česká společnost? Proč se tyto útoky kvůli politické příslušnosti dějí?

Je to v podstatě přirozený vývoj toho, jak se chovají takzvaní bojovníci za pravdu a lásku, takzvaní liberální demokraté, neboli – slušně řečeno – sluníčkáři, kteří si s plnou vážností hrají na vlastnictví jediné správné pravdy. A všechny, kdo jejich jedinou správnou pravdu nesdílejí, je nejlépe zlikvidovat, a to i občansky, nejlépe je všemožnými způsoby onálepkovat a dehonestovat jako fašisty, nacisty, xenofoby či rasisty. A právě tímto sluníčkáři rozdělili společnost a budí nenávist vůči komukoliv s jiným názorem.

Může podobných útoků přibývat?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…