Poslanec AfD skončil po brutálním útoku s dírou v hlavě. Jeho kolega Petr Bystroň pro PL odhaluje další hrozivé skutečnosti

08.01.2019 17:20 | Zprávy

ROZHOVOR „Byl to pokus o vraždu,“ říká k brutálnímu útoku na šéfa strany AfD v Brémách, poslance Franka Magnitze, jeho kolega a stranický přítel Petr Bystroň. Zahraničněpolitický mluvčí frakce AfD a jediný Čech v Bundestagu dodává: „Útoky na členy AfD jsou motivovány politicky a stojí za nimi levicově-extremistické živly, které jsou úzce propojené s politickými strukturami SPD, Zelených a komunistů.“ V rozhovoru prozradil, že i on už byl přepaden. Promluvil také o dysfunkci médií a justice v Německu.

Poslanec AfD skončil po brutálním útoku s dírou v hlavě. Jeho kolega Petr Bystroň pro PL odhaluje další hrozivé skutečnosti
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Bystroň na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?

Váš kolega z AfD, poslanec Frank Magnitz, byl brutálně napaden tak, že skončil v nemocnici. Podle informací, které se objevily v tisku, byl omráčen kusem dřeva a poté ho útočníci ještě několikrát kopli do hlavy. Můžete nám k tomu prosím říct něco víc?

Frank není pouze můj kolega v Bundestagu a blízký stranický přítel. Je to otec šesti dětí, pedagog, politik, který se zabývá hlavně sociálními otázkami. Napadli jej tři extremisti. Útok na něj je pokus o vraždu. Pohled na jeho zranění hovoří za vše.

Máte podezření, kdo za tímto činem může stát?

Toto je pouze poslední z řady útoků, kterým jsme jako členové AfD od roku 2013 vystaveni. Čelíme různým represáliím a útokům – naši členové jsou propouštěni z práce, naše auta jsou zapalována a demolována, naše domy poškozovány a v nejhorších případech jsme i napadáni fyzicky. Všechny tyto útoky jsou motivovány politicky a stojí za nimi levicově-extremistické živly, které jsou úzce propojené s politickými strukturami SPD, Zelených a komunistů. Dají se souhrnně nazvat ‚Antifa‘.

Jak sám říkáte, toto, co se stalo poslanci Franku Magnitzovi, není rozhodně jediný útok vůči AfD. Připomeňme si, že nedávno před kanceláří AfD, nedaleko Drážďan, vybuchla nálož. Jeden z vašich kolegů byl vykázán i s manželkou v Drážďanech z kina… Čím si stoupající agresi proti AfD vysvětlujete? Kam to až podle vás může dojít, když vidíme i případ vašeho zraněného kolegy?

Jsou to poměry jako ve třicátých letech, kdy byla jedna skupina obyvatelstva vládnoucími kruhy daná ‚na odstřel‘. Její příslušníci byli veřejně ponižováni a šikanováni a celý ten proces byl ještě podporován médii. Dnes je sice jiná doba, ale ty paralely jsou frapantní. Největší problém je v dysfunkci justice a médií.

Po tom, co se děje, máte i vy strach o své bezpečí? Přece jen máte rodinu…

Samozřejmě jsme ohroženi všichni prominentní politici AfD. Já jsem byl v průběhu volební kampaně v roce 2017 v noci přepaden třemi osobami. Nebyl jsem vážněji zraněn jen díky tomu, že byl poblíž můj bodyguard, kterého jsem si soukromě najal. Nemáme žádnou ochranu ze strany státu.

Antifa mi taky v noci rozbila okno na autě, počmárala zdi našeho domu a vysprejovala a vynálepkovala celou cestu od nás až ke škole našich dětí hláškami a samolepkami s levicově-extremistickými slogany a motivy.Někteří lidé na sociálních sítích se po útoku na poslance Magnitze za AfD stavějí, jsou ale i tací, kteří to poslanci „přejí“. Objevují se názory, že „si to nácek zaslouží“. Co na to říct?

To je perverzní. Je na tom ale dobře vidět, jací agresivní levičáci jsou a jakými metodami pracují. Dehonestovat a ostrakizovat politické soupeře jako „nácky“ a ve druhém kole je pak začít likvidovat s odůvodněním, že si to zaslouží. Perverzní.

Proto je o to důležitější tyto tendence již v prvopočátku potlačovat, ukazovat na fakt, že konzervativní a liberální pozice jsou ze zdravé občanské části politického spektra, že pravice je státonosnou silou a levicový extremismus ohrožuje naši demokracii, svobodu a v konečném důsledku i životy nás všech. Nevím, jestli si to všichni uvědomují, ale my bojujeme za svobodu nás všech.

V USA je Antifa jakožto teroristická organizace zakázána. Je načase učinit tento krok i v Evropě.

Zmiňujete dysfunkci justice a médií… Už před časem jste mluvil o tom, že AfD nemá podporu tradičních německých médií, že nedostáváte prostor jako ostatní strany. Jak je to dnes?

Samozřejmě. Ten atentát na Franka Magnitze je nejlepším příkladem pro manipulaci médií.

V roce 2017 byl lehce napaden starosta zcela bezvýznamného městečka Altena, které má ztěží 18 000 obyvatel, Andreas Hollstein, CDU. Někdo ho napadl nožem, ale měl opravdu jen lehké škrábnutí na krku. Dá se říci, že to byla „lokální“ záležitost, protože je „pouze“ starosta opravdu bezvýznamného města. Ale bylo to ve všech spolkových médiích, v televizi jako obrovské téma, že byl napaden nějakým pravicovým extremistou. Z toho zpravodajství jste měli dojem, že už je demokracie krátce před pádem nějakých pravicově-extremistických hord.

A teď je přímý opak. Kolega Magnitz je člen Bundestagu, což je na politickém žebříčku o tři stupně výš než lokální starosta. To znamená, že i pro to zpravodajství by to mělo být důležitější. Ale pokud se podíváte na aktuální zprávy, které běžely například dnes v poledne, tak zjistíte, že to bylo zařazeno až na třetím místě. Předtím byla zpráva o tom hackerském útoku na politiky v Německu a zpráva o volební kampani Zelených. Až třetí byl Magnitz. Navíc v tonalitě, která celý čin bagatelizuje. Mluvili o tom, že ho někdo zbil a že je v bezvědomí. A přitom šlo opravdu o pokus o vraždu. V jiných případech, jako byl třeba ten starosta, to bývá přesně naopak. Zpravodajství je opravdu velmi nevyvážené.

A ohledně justice?

To je nejlépe vidět na srovnání dvou útoků v Sasku: v Drážďanech na mešitu a útoku na naše kanceláře v Döbeln. Upozorňuji, že v tom prvním případě nešlo ani o oficiální mešitu, ale neoficiální modlitebnu. ‚Atentátník‘ tam poškodil ‚výbušninou‘ vyrobenou zřejmě ze silvestrovských rachejtlí, dveře. V našem případě byl spáchaný bombový atentát na naše oficiální kanceláře, na kanceláře strany, která je v Bundestagu.

V prvním případě té modlitebny byl člověk, kterého policie chytila a přiznal se, odsouzen na deset let vězení. Za to, že popálil trochu dveře! V našem případě ty atentátníky také chytili. Ale prokuratura ani nezažádala o to, aby ti lidé byli uvrženi do vazby. Takže to je to srovnání, jak může i justiční aparát měřit dvojím metrem. Dá se říct, že justice je slepá na levé oko.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

Kdo seje vítr, sklidí bouři

Vážená paní Pekarová, nemyslíte, že "nešťastná vyjádření" používá soustavně pětikoaliční vláda vůči svým občanům, kteří mají výhrady ke způsobu jejího vládnutí a nazývá je dezoláty a proruskými živly? Je to skutečně slušné a s respektem k odlišným názorům? Zdravím a doufám v odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Biden? „Čekají nás nebezpečnější věci.“ Zdeněk Zbořil tuší širší pozadí

14:35 Biden? „Čekají nás nebezpečnější věci.“ Zdeněk Zbořil tuší širší pozadí

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Předpokládám, že na věci ‚šokující‘ se musíme teprve připravit, protože nás …