Pospíšilova otevřená zpověď: O průšvihu Klause, jeho návratu a prohře ODS

25.02.2013 10:03 | Zprávy

ROZHOVOR Místopředseda Poslanecké sněmovny a ODS Jiří Pospíšil patří k politikům, kteří se nesnaží malovat realitu na růžovo. Pokud nedojde podle něj k nějakým politickým zvratům, připouští, že dlouhodobý vývoj ukazuje, že příští sněmovní volby ODS spíš nevyhraje. Ale mělo by to stranu vyburcovat k větší aktivitě, aby udělala maximum pro co nejlepší výsledek. „Protože i prohra může mít různé podoby. Je jiné prohrát s dvaceti procenty a je jiné prohrát s deseti procenty,“ řekl ParlamentnímListům.cz místopředseda dolní komory parlamentu Jiří Pospíšil.

Pospíšilova otevřená zpověď: O průšvihu Klause, jeho návratu a prohře ODS
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Na začátek uvedl, že by nerad, aby se to zvrhlo, jako facebookový mejdan v Orlové, kde museli zasahovat policisté

Co říkáte na kritické reakce na omluvu, kterou vyslovil směrem k sudetským Němcům premiér Petr Nečas při své návštěvě v Bavorsku?

Připustit to, že při divokém odsunu docházelo k nespravedlnostem, považuji za správné. Co je však podstatné, nelze zpochybňovat Benešovy dekrety, nelze zpochybňovat to, že majetek byl zabaven. Je však jasná věc, že nikdo nechce majetek vracet. Ale mít dneska dobré sousedské vztahy, bavit se o historii, zvláště o historii 20. století, která byla plná tragédií, to si myslím, že je správné. Je dobře, že se vede debata mezi námi a Němci, a to jak na odborné úrovni mezi historiky, ale i mezi politiky. Je správné, když přiznáme určitou chybu a vysloví se nějaká omluva. To není nic o navrácení majetku.

Nejnověji k tématu spory v ODS

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Podle vás si za válku může Ukrajina do velké míry sama

Jak? A chápu to dobře, že tak vlastně útok Ruska ospravedlňujete? Vím, že píšete, že jste proti válce, ale na to se neptám. To snad každý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ševčík: Stojím za Ficem a Orbánem. Korupce na Ukrajině pokračuje

8:42 Ševčík: Stojím za Ficem a Orbánem. Korupce na Ukrajině pokračuje

VHLED MIROSLAVA ŠEVČÍKA Poslaneckou sněmovnu čeká hlasování o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíh…