V okamžiku, kdy rozhovor vychází, končí prezidentský mandát Václava Klause. Jako jeho dlouholetý spolupracovník, můžete na úvod shrnout, jak jste s ním to desetiletí na Hradě vnímal?
Neuvěřitelná zkušenost, neuvěřitelná příležitost být v klíčové chvíli vývoje tohoto státu tam, kde se dějiny dělaly a pocit vděčnosti nebesům, že mi to dovolila.
Je to epocha, která se prolnula s epochou Václava Havla ve fatálním okamžiku jeho smrti. Dokonce bych řekl, že smrt Václava Havla a odchod Václava Klause z Pražského hradu jsou dokonalými symboly konce této epochy, kterou jsme za a) ještě nedocenili, za b) nevíme, že vůbec epochou byla a za c), připravuje epochu novou. A z té epochy nové mám velké obavy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radim Panenka