Euroskeptičtí politici včetně Nigela Farage se setkali v hotelu a Václav Klaus dostal na galavečeru cenu. Ale co se pak tedy stalo?
Ve švédských mainstreamových médiích i mezi švédskými levicovými aktivisty na sociálních sítích se rozpoutala masivní kritika tohoto galavečera pořádaného ADDE. Přiměli nějaké další zákazníky hotelu, aby zrušili své rezervace v hotelu na znamení protestu proti galavečeru. Obecně tón v médiích byl velice ostrý.
V čem spočívala kritika hotelu? Můžete to rozvést detailněji?
Kritika obviňovala Grand Hôtel, že nehájí správné hodnoty. V tisku figurovaly headliny jako „Nebezpečné vrcholové setkání rasistů v Grand Hôtelu“. Koordinované útoky na ratingové weby způsobily, že hodnocení hotelu spadlo dolů z původní vrcholové pozice. Vysoce profilovaná sociálnědemokratická členka parlamentu napsala na Twitter: „Jak se tohle s evropskou nacistickou stranou v Grand Hôtelu k čertu mohlo vůbec stát?“ Jedny noviny popsaly Václava Klause jako „rasistu, homofoba a popírače globálního oteplování“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Doporučujeme , Farage , Klaus , neomarxismus , Švédsko , Herstad
autor: Lukáš Petřík
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

4:40 „A tehdy zavládla výborná nálada.“ Vidlákovy detaily z jednání se SOCDEM
VIDLÁKŮV TÝDEN Předseda hnutí STAČILO! Daniel Sterzik alias Vidlák v rozhovoru pro ParlamentníListy.…
- 17:15 „Občané trpí rozhodnutími EU.“ Přední diplomat jde do voleb za Motoristy
- 22:22 Člověče, nezlob se s Trumpem? Proč ne. Která opice si zničí banány jadernými pšouky? Doubrava vydává knihu
- 15:45 „Řídila nás Moskva, řídí nás Washington a Brusel.“ Vadim Petrov o tajných službách dneška
- 17:15 Fialova dýka do zad Středočechům. Praha 70 tisíc, my jen devět, zuří předák SPD
- 20:16 Spadlý drát? Na ochranu Green Dealu se vysvětlení hodí, soudí Noveský