S rouškami se dá žít, ale zavřené školy? Marek Benda se bojí, co přijde s Prymulou

27.09.2020 12:12 | Zprávy

ROZHOVOR „Obětováváme ze strachu před čínskou chřipkou vzdělávání jedné generace, a to pokládám za naprosto trestuhodné,“ varuje občanský demokrat a poslanec Marek Benda před zavíráním všech škol, které považuje za nesmyslné. Podle něj se nelze tvářit, že vše zvládne distanční výuka. Rovněž tvrdí, že všichni tápeme ve tmě, protože je nedostatek zdravotnických informací o koronaviru, které by však přístupné být měly. A výměnu ministra zdravotnictví před volbami chápe jako pokus premiéra odstřihnout se od komplikací poslední doby.

S rouškami se dá žít, ale zavřené školy? Marek Benda se bojí, co přijde s Prymulou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Benda

Po událostech v posledních týdnech odstoupil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Byla pro vás jeho rezignace překvapivá?

Překvapivá úplně nebyla, protože jsem očekával, že pan premiér bude před volbami chtít udělat nějaký akt, který ho odstřihne, řekněme, od komplikací, které se objevily v posledních dnech, a které musí na někoho svést. To jsem tak trochu čekal.

Takže patříte k těm, kteří říkají, že jde o premiérův předvolební tah?

Určitě. Myslím, že Vojtěch měl odejít už dávno, neudělal tam nic. Když odhlédneme od posledního půlroku, byl dva roky na ministerstvu a na rozdíl od svých předchůdců, kteří se na boj proti kuřákům vrhli na konci volebního období, kdy zjistili, že už nejsou schopni nic prosadit, tak ministr se na ně vrhl od první chvíle. Ale v jeho resortu se nestalo a nezměnilo vůbec nic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

12:30 „Na jeho místě…“ Odborář má dost Středulovy podpory ČT a neziskovek

Podpora stávky v České televizi ze strany odborového předáka Josefa Středuly? „V rámci ČMKOS působí …