Schwarzenberg je debil a Němcová je hloupá. Mocný ódéesák Hrdlička začal mluvit

09.08.2013 13:00 | Zprávy

ROZHOVOR Vlivný člen Regionální rady ODS Praha Tomáš Hrdlička se diví tomu, že ho chtějí někteří členové ODS vyloučit, neboť se ve své „inkriminované“ SMS zprávě nevyjadřoval k hlasování o Rusnokově vládě a především ji neposílal členům či poslancům ODS, ale odpovídal jen na dotaz novináře. V rozhovoru se vyjádřil i k mnoha dalším aktuálním otázkám.

Schwarzenberg je debil a Němcová je hloupá. Mocný ódéesák Hrdlička začal mluvit
Foto: ČT
Popisek: Člen pražské regionální rady Prahy 10 Tomáš Hrdlička z ODS

V poslední době jste se stal pomalu větší mediální hvězdou než Iveta Bartošová. Vaše jméno je skloňováno ve všech médiích a ČTK dokonce přeložila do angličtiny pro zahraniční agentury článek, kde se píše, že jste prý zařídil hlasování poslanců Floriána a Úlehly, takže jste se dostal i do zahraničí. Jste opravdu takový démon, který tahá za nitky?

Ani nevíte, jak v tomto rozumím slovům Miroslava Kalouska, minulý týden jsem se málo vypršel. Jinými slovy, virtuální realitu já v této chvíli přičítám v České republice spíše velkým horkům a s tím spojené fyzické i psychické zátěže některých politiků i novinářů. Jde o to, že jsem někdy pozdě odpoledne poslal SMS novináři Lidových novin – a čtenář si ji může přeložit i do angličtiny – ve které přece není vůbec nic o hlasování o Rusnokově vládě. Celá SMS je o tom, co myslím, že by bylo pro ODS nejlepší řešení. Jediná věta, ani jediné slovo se netýká Rusnokovy vlády, hlasování i o Rusnokově vládě. Každý si to může ověřit.

A kde se podle vás berou tyto z vašeho pohledu fámy? Říká se, že na každém šprochu je pravdy trochu...

Já bych řekl, že ta chyba se u některých lidí stala mezi první a pátou třídou základní školy, kdy selhal výchovný a vzdělávací systém. Protože přečíst několik vět za sebou a rozpoznat jejich význam se děti učí na prvním stupni. Čili znovu: SMS odpovídala na dotaz novináře: „Co si myslíte, že by měla ODS v tuto chvíli udělat?“.

A...?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Denacifikace až po totálním ovládnutí Ukrajiny.“ Emeritní senátor Doubrava

21:01 „Denacifikace až po totálním ovládnutí Ukrajiny.“ Emeritní senátor Doubrava

„Vladimir Putin přeci mluvil o denacifikaci Ukrajiny a ta je možná jen po totálním ovládnutí celé Uk…