Senátor Miloš Malý k uprchlíkům: EU těžce zklamala. Ukázala, že se neumí bránit a bojí se použít sílu. Kdo pomůže potom nám!

05.10.2015 4:42 | Zprávy

ROZHOVOR Existuje staré přísloví - Stát či státy, které nejsou schopny uchránit svoje hranice a území, musí zaniknout. Na základě tohoto pravidla se Maďarsko o svou existenci nemusí bát. Lidem je podsouváno, že jim přece musíme pomoci. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Miloš Malý (ČSSD), který si zároveň klade klíčovou otázku: Kdo potom pomůže nám?

Senátor Miloš Malý k uprchlíkům: EU těžce zklamala. Ukázala, že se neumí bránit a bojí se použít sílu. Kdo pomůže potom nám!
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Senátor ČSSD Miloš Malý

V reakci na dotaz čtenáře Parlamentních Listů jste zmínil: „Zlomový moment nastane, až začne počet imigrantů a osob jiné národnosti a vyznání dosahovat k 10 procentům obyvatelstva Německa. Zatím je počet obyvatel Německa muslimského vyznání, zejména turecké menšiny, pod dvěma procenty všech obyvatel Německa. Při počtu jednoho milionu běženců to bude trvat asi 8 – 10 let.“ Napsal jste, že se obě strany začnou radikalizovat a bojovat za svou pravdu, předpokládáte tedy občanskou válku? Nebo jak si situaci za 10 let představit?

Je to jednoduchá matematika. Pokud počet imigrantů v jakékoliv společnosti přesáhne kritické množství, dojde k zásadním problémům. Podle mne je to cca 10 procent. Pokud počítáme u Německa zhruba cca 80 milionů obyvatel, bude to 8 milionů lidí s jinou kulturou. Tato kultura má nejen jiný jazyk, písmo, ale i jiný právní základ. Předpokládám, že takováto síla lidí bude chtít i své zastoupení v parlamentu. Aby je získala, musí nabídnout jiný program než stávající doposud stát řídící strany. To povede k tomu, že homogenní společnost se začne tříštit. Na obou stranách budou hledat lidé své jistoty. Ty jim dá či slíbí pouze ke všemu odhodlaný a charismatický vůdce. Dále nastanou nejen vlivem imigrace, ale i periodickými výkyvy tržně-hospodářského systému ekonomické problémy. Německo neutáhne stále se zvětšující množství nezaměstnaných. Sociální stát se rozpadne. Domácí budou vinit příchozí za tento stav. Příchozí budou vinit domácí za svou relativní chudobu a za nenaplněné očekávání. A je tu na dlouhodobý problém zaděláno. Já si beru poučení z historie. Žádný mnohonárodnostní stát, ani Československo, se neudržel pohromadě…

V případě hledání práce předpokládáte, že by běženci mohli být úspěšní z 55 – 65 procent. Zbytek bude na podporách, tedy v péči státu na veřejné útraty. „To je v nejlepším případě dalších 350 000 nezaměstnaných ročně. Za tři roky je to 1.050.000 nezaměstnaných,“ uvádíte opět v reakci na otázku čtenáře. Jak si vysvětlit, že Německo tyto počty zdá se neznepokojují?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Pospíšil: Někdejší komunističtí papaláši nesmí mít možnost se dostat do vrcholné politiky

Dobrý den, myslíte, že je to demokratické kdo zastává nějakou ideologii, i když si o ní můžu myslet své, kandidovat? A proč teď? Vždyť komunisté jsou v politice od 90. let a jejich popularita zase narůstá - nebo právě proto to navrhujete? Co se ale spíš zamyslet nad tím, proč je dnes lidé stále volí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo neví, plácá. Život pod Orbánem. Kekely má zprávy z první ruky

11:55 Kdo neví, plácá. Život pod Orbánem. Kekely má zprávy z první ruky

„Extrémně zdražily potraviny, služby, energie. Opět se rozmáhá nezaměstnanost. Opět se nepovedlo ose…