Senátor Miloš Malý k uprchlíkům: EU těžce zklamala. Ukázala, že se neumí bránit a bojí se použít sílu. Kdo pomůže potom nám!

05.10.2015 4:42 | Zprávy

ROZHOVOR Existuje staré přísloví - Stát či státy, které nejsou schopny uchránit svoje hranice a území, musí zaniknout. Na základě tohoto pravidla se Maďarsko o svou existenci nemusí bát. Lidem je podsouváno, že jim přece musíme pomoci. To uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz senátor Miloš Malý (ČSSD), který si zároveň klade klíčovou otázku: Kdo potom pomůže nám?

Senátor Miloš Malý k uprchlíkům: EU těžce zklamala. Ukázala, že se neumí bránit a bojí se použít sílu. Kdo pomůže potom nám!
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Senátor ČSSD Miloš Malý

V reakci na dotaz čtenáře Parlamentních Listů jste zmínil: „Zlomový moment nastane, až začne počet imigrantů a osob jiné národnosti a vyznání dosahovat k 10 procentům obyvatelstva Německa. Zatím je počet obyvatel Německa muslimského vyznání, zejména turecké menšiny, pod dvěma procenty všech obyvatel Německa. Při počtu jednoho milionu běženců to bude trvat asi 8 – 10 let.“ Napsal jste, že se obě strany začnou radikalizovat a bojovat za svou pravdu, předpokládáte tedy občanskou válku? Nebo jak si situaci za 10 let představit?

Je to jednoduchá matematika. Pokud počet imigrantů v jakékoliv společnosti přesáhne kritické množství, dojde k zásadním problémům. Podle mne je to cca 10 procent. Pokud počítáme u Německa zhruba cca 80 milionů obyvatel, bude to 8 milionů lidí s jinou kulturou. Tato kultura má nejen jiný jazyk, písmo, ale i jiný právní základ. Předpokládám, že takováto síla lidí bude chtít i své zastoupení v parlamentu. Aby je získala, musí nabídnout jiný program než stávající doposud stát řídící strany. To povede k tomu, že homogenní společnost se začne tříštit. Na obou stranách budou hledat lidé své jistoty. Ty jim dá či slíbí pouze ke všemu odhodlaný a charismatický vůdce. Dále nastanou nejen vlivem imigrace, ale i periodickými výkyvy tržně-hospodářského systému ekonomické problémy. Německo neutáhne stále se zvětšující množství nezaměstnaných. Sociální stát se rozpadne. Domácí budou vinit příchozí za tento stav. Příchozí budou vinit domácí za svou relativní chudobu a za nenaplněné očekávání. A je tu na dlouhodobý problém zaděláno. Já si beru poučení z historie. Žádný mnohonárodnostní stát, ani Československo, se neudržel pohromadě…

V případě hledání práce předpokládáte, že by běženci mohli být úspěšní z 55 – 65 procent. Zbytek bude na podporách, tedy v péči státu na veřejné útraty. „To je v nejlepším případě dalších 350 000 nezaměstnaných ročně. Za tři roky je to 1.050.000 nezaměstnaných,“ uvádíte opět v reakci na otázku čtenáře. Jak si vysvětlit, že Německo tyto počty zdá se neznepokojují?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak přesně chcete docílit těch sankcí za omezování svobody slova?

Jak by to jako vypadalo v praxi, protože to omezování tu je, i když ti, co se ho dopouští tvrdí opak. Problém taky je, že vás třeba nechají nechají říci svůj názor, ale vzápětí vás za něj nálepkují. Třeba tato vláda. Na takové případy by se postihy také vztahovaly? A jaká? A jak chcete postihnout om...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Josef Mašín k válce: Jak bychom dopadli, kdybychom požádali o pomoc rodinu Petra Pavla?

13:30 Josef Mašín k válce: Jak bychom dopadli, kdybychom požádali o pomoc rodinu Petra Pavla?

„My jsme až později zjistili, že nebyli Němci jako Němci, podobně Rusové jako Rusové. Na naší cestě …