Strážník a kandidát z pražského obvodu Růžička: Korupce a kmotrovství je v politice prudce infekční. To musíme zastavit

10.09.2022 19:45 | Rozhovor

Městský strážník Petr Růžička slouží v bezpečnostních složkách přes 25 let a je kandidátem uskupení PATRIOTI PRO PRAHU 6 do zastupitelstva městské části. Praha 6 podle něj ztrácí své kouzlo a svůj charakter. Klesá bezpečnost, kriminalita se netrestá, korupce bují.

Strážník a kandidát z pražského obvodu Růžička: Korupce a kmotrovství je v politice prudce infekční. To musíme zastavit
Foto: Archiv Petra Růžičky
Popisek: Petr Růžička, policista a kandidát na Praze 6

Patrioti jsou na Praze 6 nový subjekt. Čím se chcete lišit od ostatních?

Především jsme opravdu tým domácích, kteří mají se Šestkou spjaté domovy, životy, historii a osudy. Jsme sice noví, ale někteří z nás už zkušenosti s politikou mají, například Honza Dočekal je zvolený zastupitel a náš kandidát na starostu, Jaroslav Ďuriš je zkušený manažer. Jsme si vědomi toho, že žijeme na jedinečném krásném místě, ale stále je tu co zlepšovat. Odbornost nemůže fungovat, když postrádá schopnost vést. Řada zavedených politických tváří vždy před volbami mluví o tom, co je špatně, ale skutečnost není přechodná jako rétorika. Je tu s námi neustále. I po volbách.

Proto Patrioti nehodlají nikomu nic nalhávat. Když řekneme, že něco zlepšíme, provedeme, napravíme, tak to také všemi silami budeme chtít pro lidi uskutečnit. Neudržovaná zeleň, přeplněné školy, zpackaná doprava, klientelismus na radnici, zhoršující se bezpečnost, nedostupné bydlení nebo ekonomický propad životní úrovně obyvatel. To vše a plno dalšího vyžaduje nápravu, zodpovědný přístup a řešení.

Co vás jako městského strážníka přimělo angažovat se v politice?

Před několika lety mne oslovil předseda Patriotů a dnešní místostarosta Prahy 8 Jiří Vítek, kterého jsem poznal jako skvělého člověka. Dále mám zkušenost z několika komisí na Praze 6 a pravdou je, že jsem si tam trochu přišel jako „černá ovce“, nicméně jsem patriot tělem i duší a stále věřím, že člověk by se měl snažit svoje okolí zlepšovat, i když to není snadné. Kdo jiný, když ne my, a kdy jindy, když ne teď?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

18:15 „Tak to ukončíme.“ V ČT to bouchlo. Lipavský a Ševčík v sobě. Nyní dohra

Debata vládních a opozičních politiků o financování ČT a ČRo se proměnila v drsnou hádku. Miroslav Š…