Toto je nebezpečí pro demokracii, ne sám Babiš. Zpívající právník Jahelka promlouvá

09.10.2014 17:25 | Zprávy
autor: Petr Kupka

25 LET OD LISTOPADU '89 Advokát a písničkář Ivo Jahelka, který kandiduje v nadcházejících senátních volbách na Pelhřimovsku za TOP 09, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil polistopadový vývoj. Vyjádřil se i k návrhům na zavedení nové Ústavy, k možnému ohrožení demokracie či k reakcím, s nimiž se setkal během své kampaně. Řeč byla také o českém právním řádu a návrzích na zavedení nové Ústavy.

Toto je nebezpečí pro demokracii, ne sám Babiš. Zpívající právník Jahelka promlouvá
Foto: J. Kubíček, frmall.cz
Popisek: Ivo Jahelka

Kandidujete do Senátu za TOP 09. S jakými reakcemi jste se od lidí během kampaně setkal? Nevyčítají vám kandidaturu za tuto stranu?

Známé české přísloví praví: „Není na světě člověk ten, co by se zavděčil lidem všem." Mohu  říci, že reakce lidí na moji kandidaturu do Senátu byly v průběhu kampaně v drtivé většině kladné, i když někteří mi říkali, že stranu, za kterou kandiduji, by nevolili, ale mně svůj hlas dají.

Jak hodnotíte úroveň kampaně jako takové? Někde se objevují výhrůžky, různé antikampaně. Zaznamenal jste v rámci svého tažení do Senátu něco takového od Vašich protikandidátů či sympatizantů konkurenčních partají?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura a „nový vítr“: Žádné peníze českých občanů na válku

0:01 Okamura a „nový vítr“: Žádné peníze českých občanů na válku

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Na jednání v Bruselu bylo podle Tomio Okamury vidět „nový vítr“ v podobě stanovisk…