Už nás nezastaví. Hlavní opozice Merkelové se raduje a posílá vzkaz do Česka

3. 5. 2016 4:40

ROZHOVOR O víkendovém sjezdu strany Alternativa pro Německo, o vystoupení Václava Klause na této akci i o uprchlické krizi promluvil mimo jiné pro ParlamentníListy.cz bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň. „Pana prezidenta si naši členové váží jako jednoho z nejdůležitějších politiků celé střední Evropy posledních let,“ promluvil pochvalně na adresu Václava Klause. Pochvalná slova ale naopak neměl vůči německé kancléřce Merkelové. „Merkelová je spíše trojským koněm než strážkyní,“ vyjádřil se ohledně slov Baracka Obamy, který nedávno právě Merkelovou označil za strážkyni Evropy.

Už nás nezastaví. Hlavní opozice Merkelové se raduje a posílá vzkaz do Česka
Foto: Archiv PB
Popisek: Petr Bystroň, předseda bavorské zemské organizace Alternativy pro Německo

Anketa

Která osobnost brojící proti imigraci je pro vás nejdůvěryhodnější?

hlasovalo: 20481 lidí

Na sjezdu Alternativy pro Německo byl o víkendu i bývalý český prezident Václav Klaus. Proč jste ho pozvali a jak hodnotíte jeho vystoupení?

Pana prezidenta si naši členové váží jako jednoho z nejdůležitějších politiků celé střední Evropy posledních let. Václav Klaus je jedním z nejprominentnějších kritiků současné EU a zastává i v jiných oblastech stejné názory jako AfD. Jeho proslov byl skvělým zahájením našeho sjezdu. Pan prezident sklidil bouřlivý potlesk.

Václav Klaus se doslova označil za „fanouška“ strany Alternativa pro Německo. Potěšilo vás to?

Ano, naši členové to vnímají pozitivně. Podpory pana prezidenta i ve volbách si velice vážíme. Pan prezident se těší v Německu velké oblibě.

Václav Klaus řekl, že „démonizaci“ AfD v německých politických a akademických kruzích i v médiích považuje za „absurdní“ a „lživou“ a že brutalita útoků na vaši stranu ukazuje, že máte pravdu a že vaši kritici dostali strach. Také řekl, že strana musí odmítnout zničující politickou korektnost. Co na toto vyjádření říkáte?

Anketa

Který kandidát na předsedu KSČM je nejlepší?

hlasovalo: 6529 lidí

Trefil hřebíček na hlavičku. Ty útoky hlavně ze strany socialistů a zelených jsou opravdu neuvěřitelné, jejich agresivita stoupá s nárůstem naší popularity. Agresivita levičáků je pochopitelná – my jsme ztělesněním jejich zániku. Končí éra osmašedesátníků. Končíme éru zelenorudých experimentů. V tom nás už nikdo nezastaví. Nepomůžou jim ani placené bojůvky levicových extremistů, které se snaží terorizovat téměř každou větší akci AfD. Ve dnech konání sjezdu byly zveřejněny průzkumy veřejného mínění – naše popularita neustále roste. Jsme třetí nejsilnější stranou v Německu.  

Václav Klaus také účastníky kongresu vyzval, aby se pokusili jasněji definovat ideologické zakotvení své strany. Tedy, aby strana řekla například něco k migraci, k Evropě nebo k podle něj stále rostoucí regulaci a manipulaci ospodářství. Bude se strana podle jeho rad řídit a v jakém smyslu?

Ty body jsou v programu obsaženy a byly přijaty velkou většinou. Neřízenou migraci odmítáme, stejně tak jako další nesmyslnou unifikaci se všemi jejími negativními projevy, jakými je mimo jiné i nadměrná regulace hospodářství.

Je Václav Klaus politik, se kterým máte společný cíl? A pokud ano, jaký?

Určitě. Těch bodů je mnoho. Jen namátkou ty nejdůležitější: Zachovat Evropu jako kontinent Evropanů, uchránit svobodu našich občanů, uchovat volný trh.

Vy jste také v neděli schválili programové prohlášení, podle kterého islám není slučitelný s německou ústavou. Také v prohlášení vyzýváte k zákazu mešit a burek. Myslíte si, že se vám toto a vůbec i islám jako takový v Německu podaří zakázat?

My nechceme zakázat islám jako takový. My chráníme svobodu vyznání. Podle nás si každý může věřit na svého boha, ať už se jmenuje Buddha, Alláh, nebo Krišna. Zásadně ovšem odmítáme islám jako politickou ideologii. Odmítáme také implementaci šaríe do Evropy. Nechceme, aby homosexuálové byli popravování za svou sexuální orientaci, stejně tak jako si nepřejeme, aby byly ženy ukamenovány za one-night stand a už vůbec si nepřejeme, aby se uřezávaly hlavy karikaturistům, kteří nakreslí vtip o Mohamedovi. Za to budeme bojovat.

Jak celkově hodnotíte víkendový sjezd AfD?

Sjezd byl obrovským úspěchem. Prosadili jsme jasný program, který v mnoha bodech nemá u jiných německých stran obdoby.

Jaká je v současné době v Německu situace ohledně uprchlíků a jak se díváte na sexuální útoky, o nichž se v médiích přece jen občas píše?

Momentálně opadl velký příliv migrantů díky uzavření balkánské cesty. Takže problém zmizel z televizních obrazovek a přemístil se na stránky lokálních novin, kde se čím dál častěji píše o vámi zmiňovaných problémech, které s migranty vyvstávají. Patří mezi ně jak sexuální útoky, tak krádeže, násilná přepadení atd.

Co říkáte na to, že Barack Obama nedávno označil kancléřku Merkelovou za strážkyni Evropy?

To bylo v průběhu té jeho řeči, ve které se předváděl jako komik? Merkelová je spíše trojským koněm než strážkyní.

A co říkáte na to, jak zatím dopadly prezidentské volby v Rakousku? Mluví se i o tom, že je to jasný vzkaz právě i Merkelové…

Fenomenální úspěch naší partnerské strany v prvním kole rakouských prezidentských voleb jsme samozřejmě přivítali. Potvrzuje se celoevropský trend nespokojenosti obyvatelstva s vládnoucím establishmentem.

Martin Konvička prý chce založit novou stranu s názvem Alternativa pro Česko. Chce jít prý do voleb s podobnou strategií jakou má AfD. Budete s Alternativou pro Česko nějak spolupracovat, bude určitá provázanost?

My jako AfD momentálně nespolupracujeme s žádnou jinou stranou než s rakouskou FPÖ. V ČR máme kontakty k mnoha stranám liberálního a konzervativního spektra. Mezi nimi ODS, se kterou jsme byli doposud ve frakci ECR v Evropském parlamentu, Svobodní, OK strana, Úsvit atd. Vítáme jakoukoliv smysluplnou iniciativu k posílení této části politického spektra. Zůstáváme nadále v kontaktu, ale užší spolupráci s žádným z těchto subjektů zatím neplánujeme. Našim středem zájmu na poli zahraničních kooperací je založení nové frakce v EP, která by sdružovala všechny euroskeptické strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: David Hora

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Docent Ján Gronský: Češi zcivilizovali Slovensko, ale upřeli mu autonomii. Putin je pro Rusko ten pravý. Přepadnout Irák můžeš, zabrat Krym ne? Zeman, to je strašné

4:45 Docent Ján Gronský: Češi zcivilizovali Slovensko, ale upřeli mu autonomii. Putin je pro Rusko ten pravý. Přepadnout Irák můžeš, zabrat Krym ne? Zeman, to je strašné

STO LET REPUBLIKY Období normalizace, hlavně sedmdesátá léta, byl hnusný autoritativní režim, ale mů…