V kritickém bodě. Filip Turek o tom, co se láme v Bruselu

12.02.2025 12:43 | Rozhovor

„Situace kolem Green Dealu je nyní v kritickém bodě. Vidíme, že EPP konečně pochopila, co já osobně říkám dlouhé roky a v Patriots for Europe od počátku naší existence – Green Deal v současné podobě devastuje evropský průmysl a konkurenceschopnost,“ sdělil ParlamentnímListům.cz europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě). „Je třeba revidovat zákaz spalovacích motorů do roku 2035 a hlavně hned zamezit placení pokut za flotilové emise automobilek, neboli pokuty za výrobu aut. Dále musíme přehodnotit systém CBAM, který zatěžuje naše firmy, a také nerealistické cíle v oblasti vytápění budov; původem zla je environmentální a sociální audit ESG!“ jmenuje konkrétní nutné kroky.

V kritickém bodě. Filip Turek o tom, co se láme v Bruselu
Foto: FCB
Popisek: Filip Turek

Filipe, poslední dobou sílí i ve frakci eurolidovců (EPP) volání po zásadní revizi Green Dealu. Je to tak horké?

Situace kolem Green Dealu je nyní v kritickém bodě. Vidíme, že EPP konečně pochopila, co já osobně říkám dlouhé roky a v Patriots for Europe od počátku naší existence – Green Deal v současné podobě devastuje evropský průmysl a konkurenceschopnost. V Berlíně se sešli lídři EPP a shodli se na nutnosti zásadně oslabit několik klíčových pilířů Green Dealu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

je potřeba strčit Lejno tam, kam patří - za mříže., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevčelka , 12.02.2025 14:40:53
tady už opravdu nejde o nějaké klima. Jde o zbídačení lidí a závislost na lumpech. Swab: nebudete nic vlastnit a budete šťastní. Kam jinam vede to šílené nové zateplování budov a domů, než že lidé o domy přijdou?! Když nezateplíte za cca 2 miliony, tak dům nelze prodat, ani zdědit! Lejno je naprosto šílená. Klidně to dám do souvislosti, že nestíhání za megakorupci se rovná poslušnost a obr úsilí na šílenostech green dealu. Je známo, že vydíratelný politik je "dobrý" politik ( úředník).

|  12 |  0

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…