Proč už moc nechcete současné konflikty komentovat?
Trošku jste mě zaskočil. Upřímně říkám, že těch komentářů je v poslední době strašná spousta a dokonce od lidí, od nichž bych to vůbec nečekal. Ne proto, že by nebyli fundovaní, ale proto, že se vydávají na tenký led. Každý z nich má doma pravděpodobně křišťálovou kouli a dokáže všechno predikovat.
Tady se hraje vysoká hra, která balancuje na hranici globální katastrofy, armageddonu a každý ví, jak to dopadne. Při vší úctě k akademickému prostředí, tak lidé z kateder teoretizují, jak by to mohlo být, přitom víme, že vojenské štěstí je velmi vrtkavé. Splnění určité vojenské operace záleží na mnoha faktorech. Pokud se některé faktory obrátí proti vám, tak i skvěle naplánovaná operace může dopadnout špatně. Vše se tedy může povést, ale i nemusí.
- ONLINE: Válka na Ukrajině
Má s tím něco společného i současné potlačování svobody slova?
Nevidím to tak. Svoboda slova je u nás, i když to tak nevypadá, stále nadstandardně zachována. A myslím si, že se každý může svým způsobem vyjádřit. I když chápu, že poslední globální události jako covid anebo ruská agrese na Ukrajině nahrávají tomu, že veřejný názorový prostor je mnohem více sledován. Nicméně ještě v hospodě za nikým nestojí špicl a neposlouchá, co se povídá, jak tomu bylo ve slavné scéně ze Švejka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Rychetský