Nedávno pánové poslanci Kalousek se Schwarzenbergem přirovnávali chování pana prezidenta z hlediska jmenování Rusnokovy vlády k uchopení moci nacisty v roce 1933 a komunisty v roce 1948. Co tomu říkáte a o čem to podle vás svědčí?
Svědčí to o tom, že pan Schwarzenberg má velmi krátkou paměť, ale to samozřejmě může být dáno už jeho věkem. V roce 1998, když pan prezident Havel jmenoval Tošovského vládu, která neměla na začátku důvěru a získala ji až po 26 dnech od jmenování, tak pan Schwarzenberg byl blízkým spolupracovníkem prezidenta Havla a za jeho jmenování Tošovského vlády ho nekritizoval. Takže v tomto případě panu Schwarzenbergovi v uvozovkách tyto nacistické a komunistické praktiky nevadily.
Stojí i za připomenutí, že i pan prezident Klaus jmenoval první vládu Mirka Topolánka, která čtyři a půl měsíce neměla důvěru a vládla a teprve potom vznikla druhá Topolánkova vláda, v níž byl pan Schwarzenberg ministrem zahraničí za zelené. Jestli je krátká paměť pana Schwarzenberga záměrná, nebo je už způsobena senilitou, pardon, věkem, to nechám na posouzení jiných. Jenom mě mrzí, že média tuto záležitost příliš nepřipomínají a pojímají to poněkud jednostranně. Takže pokud tu jsou ty silné výrazy o komunismu a nacismu, tak jen připomínám, že prezident Zeman neudělal nic jiného než ty předešlé věci, u kterých pan kníže byl.
A nejsou ty příměry ke komunismu a nacismu už za hranou? Není to silné kafe?
Jsou. Je to moc silné kafe. O některých výrazech se říká, že jsou za hranou, ale tady to už nelze ani popsat. Je vidět, že osobní neunesení porážky v prezidentské kampani a následně to, že pan Schwarzenberg přišel o místo ministra zahraničí a pan Kalousek o post ministra financí, se strašně podepisuje na obou pánech.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík