Zhovadilost doktorky Samkové, zaútočil Martin Komárek. Pak nám řekl něco o dětské pornografii

26.05.2016 18:13 | Zprávy

ROZHOVOR Návrh protikuřáckého zákona „padl pod stůl“ zejména proto, že s tichým souhlasem ministra zdravotnictví Němečka byl velmi zeslaben, říká publicista a poslanec Martin Komárek (ANO). On sám podporuje velmi přísný nekuřácký zákon. Podle něj pak podobným způsobem uvažovali i někteří jeho straničtí kolegové a zmírněnou legislativní normu nepodpořili.

Zhovadilost doktorky Samkové, zaútočil Martin Komárek. Pak nám řekl něco o dětské pornografii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek

Neschválení protikuřáckého zákona vyvolalo zásadní nevoli nejen v řadách politiků, ale i u velké části veřejnosti. Jak hodnotíte tento krok sněmovny vy sám? A proč si myslíte, že došlo k odmítnutí zákona, který už schválila vláda a jenž se připravoval řadu let?

Podporuji relativně přísný nekuřácký zákon, který platí ve většině civilizovaných zemí. Návrh ministerstva zdravotnictví padl pod stůl zejména proto, že s tichým souhlasem pana Němečka byl velmi zeslaben. Část poslanců ANO nebyl ochotna pro změkčený zákon hlasovat.

Domníváte se, že ještě do konce volebního období se ve sněmovně objeví podobný návrh?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Jan Štěpán

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jako z léčebny.“ Foldynův zážitek s mainstreamovým médiem. Uvěřil, pak jen zíral

19:55 „Jako z léčebny.“ Foldynův zážitek s mainstreamovým médiem. Uvěřil, pak jen zíral

„Zjistil jsem, že lidí, kteří věří plukovníku Foltýnovi, je tolik, že dokáží zaplnit tělocvičnu. Dop…