ČSSD varuje před restitucemi: Přijdou kmotři, kteří to "rozpohybují"

31. 8. 2012 15:00

Sociální demokraté na tiskové konferenci okomentovali projekt reklamy na církevní vyrovnání, se kterým přišla ODS. Podle nich je směšná především argumentace, že miliardový restituent křičí proti restitucím.

ČSSD varuje před restitucemi: Přijdou kmotři, kteří to "rozpohybují"
Foto: ods.cz
Popisek: Vizuální reakce ODS na kampaň ČSSD proti církevním restitucím
reklama

Premiérovi prý někdo špatně připravil podklady, když vážně tvrdil, že ČSSD byl restituován majetek. Místopředseda strany Lubomír Zaorálek připomněl, že Lidový dům nebyl restituován, neboť byl vždy majetkem sociálně demokratické strany, což potvrdil i Ústavní soud. „Jen v Únoru se nám tam nakvartýrovali milicionáři,“ připomněl s tím, že po Listopadu, když ty milicionáře vyhnali, tak ten dům na poškozování politické opozice začala používat zase ODS.

Sociální demokracie v tiskovém prohlášení upozornila, že musela velmi pracně (v sedmiletém soudním sporu) prokázat, že akciová společnost Cíl, oficiální vlastník Lidového domu, nikdy nezanikla a je v jejím vlastnictví. V průběhu tohoto sporu sociální demokracie čelila bezprecedentní šikaně ze strany státu, zastoupeném Ministerstvem financí ČR vedeném Ivanem Kočárníkem, členem ODS. Tento pokus o odnětí Lidového domu sociální demokracii lze přirovnat jen k obsazení Lidového domu Lidovými milicemi 24.2.1948.

"Sociální demokracie se zásadně ohrazuje proti nepravdivým a hrubě zavádějícím tvrzením Občanské demokratické strany, které hrubým způsobem urážejí úsilí a čest všech generací sociálních demokratů a jejich příznivců," píše se v tiskovém prohlášení.

Na tiskové konferenci místopřdseda Zaorálek vzpomněl prezidenta Klause, který již v týdnu požádal předsedy koaličních stran o osobní garanci, že při vyrovnání státu s církvemi nebude prolomena hranice Února 1948. „Jsem zvědav, jakou odpověď dá premiér na prezidentovy obavy ohledně prolomení Února. Premiér totiž už v odpovědi na interpelaci v dubnu nám přiznal, že to prolamováno bude,“ připomněl sociální demokrat. Dalším důvodem je podle něj fakt, že majetek, který bude vracen, je formulován naprosto nejasně.

„Premiér nemůže dát prezidentovi žádnou garanci, že k prolamování docházet nebude,“ myslí si stínový ministr zahraničí.

O co jde ve vyrovnání státu s církvemi, to podle něj prořekl člen NERV Jiří Schwarz, když na tiskové konferenci přiznal, že ten majetek je třeba „rozpohybovat“. Miliardové majetky se mají přesunout někomu, koho ještě neznáme. „Bude to stimul, ale ne pro národní ekonomiku, ale o pár budoucích kmotrů,“ obává se Zaorálek. Podle něj velmi rychle přijdou úplně jiní sekáči, kteří to skutečně rozpohybují.

„Několik miliard majetku dáme do frcu v nové vlně privatizace, která je v naší zemi tak populární,“ shrnul vládní plány místopředseda sněmovny.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…