Nový průzkum: ODS se vrátila na druhé místo

30. 4. 2013 18:35

Pokud by se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrála by je ČSSD, které by dalo hlas 32 procent voličů. Druhá by skončila ODS, které by dalo hlas 18 procent voličů, a třetí TOP 09 se ziskem 16 procent hlasů. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury Median. Čtvrtí by skončili komunisté s 15,5 procenta hlasů.

Nový průzkum: ODS se vrátila na druhé místo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost

Z neparlamentních stran by podle něj měly největší šanci proniknout do Sněmovny Strana práv občanů - zemanovci (SPOZ) s 5,5 procenta hlasů a také KDU-ČSL se čtyřmi procenty. Díky statistické odchylce a nízké zakotvenosti voličských rozhodnutí nelze podle Medianu vyloučit ani úspěch Strany zelených, které by podle průzkumu daly hlas tři procenta lidí.

Také dnes zveřejněný průzkum ppf factum dává šanci na volební vítězství ČSSD, ale přisuzuje jí 26,2 procenta hlasů, druhá by podle něj skončila TOP 09 a třetí ODS. I podle ppm factum by se do Sněmovny dostaly SPOZ a KDU-ČSL.

Proti předchozímu průzkumu Medianu si ČSSD polepšila o jeden procentní bod a ODS předehnala TOP 09. Podpora Věcí veřejných (VV) se proti předchozímu průzkumu zvýšila z jednoho procenta na 1,5 procenta. Agentura uvádí, že pokud by se konaly sněmovní volby, šlo by k nim 59 procent voličů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

18:31 Bereme moc washingtonským elitám... Donald Trump složil slib a přišla politicky nekorektní smršť u mikrofonu

V roli prezidenta pronesl Donald Trump svůj první projev. Dal jasně najevo, že odteď bude navždy pla…