Berdychová: Na olympiádu do Liberce pošleme výpravu 302 sportovců

26.08.2018 16:04

Rada kraje doporučila zastupitelstvu schválit účast výpravy mladých sportovců – reprezentantů našeho kraje na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2019. Sportovní událost, která je největší a nejvýznamnější multisportovní akcí svého druhu pořádaná v České republice pro děti a mládež se uskuteční 23. až 28. června 2019 na sportovištích v Libereckém kraji.

Berdychová: Na olympiádu do Liberce pošleme výpravu 302 sportovců
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„Do Liberce pošleme výpravu 302 sportovců a vkládáme do nich velké naděje. V našem kraji vyrůstají talentovaní sportovci, o kterých v příštích letech určitě uslyšíme. Je skvělé vidět, jak děti upřednostňují aktivní trávení volného času, sportují a chtějí si porovnávat síly. Doufám, že podpora kraje namotivuje mládež k dalšímu sportovnímu snažení a třeba za několik let uvidíme některé z nich na velké olympiádě,“ říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, odpovědná za oblast sportu.

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Sportovcům navozuje atmosféru opravdových olympijských her a mladí účastníci zažijí kromě samotného sportování i zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, život v olympijské vesnici a složení olympijské přísahy.

Všech uplynulých 16. ročníků Olympiád dětí a mládeže se Královéhradecký kraj aktivně účastnil a čtyřikrát obsadil v celkovém bodování krajů medailové příčky. Jednotlivě si pak mladí sportovci z minulých ročníků přivezli 362 cenných kovů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Komunikační asistent pomůže s řešením základních problémů

16:52 Ministr Hamáček: Komunikační asistent pomůže s řešením základních problémů

Ministerstvo vnitra zveřejnilo novou podobu rozcestníku online služeb státu gov.cz. Současně spustil…