Berdychová: Organizace Impuls mění název, pro veřejnost bude srozumitelnější

20.10.2021 9:45 | Tisková zpráva

Krajští radní schválili změnu názvu instituce Impuls Hradec Králové, centra podpory uměleckých aktivit. Od 1. ledna bude krajská příspěvková organizace používat zkrácené označení Centrum uměleckých aktivit, které lépe vyjadřuje činnost centra, a to podporu umělcům v různé fázi jejich tvorby a otevřenost pro všechny druhy umění.

Berdychová: Organizace Impuls mění název, pro veřejnost bude srozumitelnější
Foto: ANO
Popisek: Martina Berdychová

„Centrum uměleckých aktivit by v souvislosti s dalším rozvojem a strategickými plány mělo být pojmenováno tak, aby si veřejnost lépe spojila jeho aktivity s uměním a kulturou, protože téměř veškerá činnost organizace je založena na podpoře umělců a všech kreativců našeho regionu. Nadále však zůstane příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast kultury.

V roce 1953 organizace nesla název Krajský dům osvěty, poté až do roku 1970 Krajské osvětové středisko, dále Krajské kulturní středisko a do roku 2013 Středisko amatérské kultury Impuls. Od roku 2014 až dodnes používá označení Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit.

„Lidé se často domnívají, že jsme regionální pobočkou rádia Impuls. Z toho plyne řada ponejprv úsměvných situací, které však při neustálém opakování ztrácejí na půvabu. Záměnu s komerční rozhlasovou stanicí se nám dlouho nepodařilo zvrátit. Aktuální název i s dovětkem je totiž dlouhý a těžko zapamatovatelný, při běžném hovoru jej není možné užívat celý, a proto ho veřejnost často zkracovala jen na Impuls. Pro hledání nového názvu jsme se vrátili na počátek. Impuls je veřejnou kulturní institucí KH kraje a jako taková by měla být pojmenována,“ sdělila ředitelka centra Martina Erbsová.

Návrh na změnu názvu příspěvkové organizace musí na svém jednání schválit zastupitelstvo a organizace ho poté bude moci oficiálně používat od 1. ledna 2022.

Mgr. Martina Berdychová

  • BPP
  • Místopředsedkyně hnutí Východočeši
  • náměstkyně hejtmana

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kozel (3PK): Investice do školství jsou investicemi do budoucích generací

12:12 Kozel (3PK): Investice do školství jsou investicemi do budoucích generací

Českou Třebovou navštívil krajský radní