Bláha (ODS): Stavba tělocvičné haly s parkovištěm na Pouchově odstartuje na jaře

15. 1. 2020 9:09

Stavba Tělocvičné haly TJ Pouchov by měla být zahájena v dubnu, rada města včera schválila vítěze zadávacího řízení. Kromě zázemí a prostor tělocvičny bude v místě vybudováno také 46 parkovacích míst pro automobily.

Bláha (ODS): Stavba tělocvičné haly s parkovištěm na Pouchově odstartuje na jaře
Foto: ODS
Popisek: ODS

Do nové sportovní haly spolu s parkovištěm by mělo město investovat 46,8 milionu korun bez DPH a hotovo by mělo být zhruba v polovině příštího roku.  Ještě před uzavřením smlouvy s vybraným dodavatelem bude výsledek projednán na lednovém zasedání zastupitelstva města.

„O tuto zakázku byl velký zájem, do výběrového řízení se přihlásilo šest subjektů. Vybrán byl ten s nejnižší nabídkovou cenou, což činí 46,8 milionu korun bez DPH. Když kolem podpisu smlouvy a předání staveniště půjde vše podle plánu, mohlo by k zahájení stavby dojít během dubna, tedy tak, jak se plánovalo. Podle smlouvy má pak zhotovitel na stavbu a kolaudaci 16 měsíců,“ říká Jiří Bláha, náměstek primátora pro oblast investic. Tělocvičná hala na Pouchově bude využitelná pro různé sporty, vhodná bude například na klasické halové sporty jako jsou basketbal, badminton apod. Rozměr haly odpovídá dvěma volejbalovým hřištím.

Kromě zázemí a prostor tělocvičny bude vybudováno ještě parkoviště pro 46 automobilů. Polovina míst bude určená pro návštěvníky zařízení přímo v areálu a druhá polovina umístěná vně bude sloužit veřejnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová (STAN): Hra na různých technických zařízeních je jednou z nejnebezpečnější forem hazardu

10:45 Kordová Marvanová (STAN): Hra na různých technických zařízeních je jednou z nejnebezpečnější forem hazardu

Praha předala městským částem k připomínkám návrh vyhlášky regulující hazard v hlavním městě.