Chalupa: Mám obavy - Polsko, Maďarsko… Svoboda tam je pod tlakem (Š. Pánek)...

28.12.2019 9:49 | Zprávy
autor: PV

Pan Pánek SE ALE VELMI MÝLÍ v tom, kdo je nositel těchto ambic. Nejsou to národní státy EU které mají tuto protidemokratickou snahu – JE TO EVROPSKÁ UNIE ve své současné choré podobě, JE TO nevolená Evropská komise a její komisaři....

Chalupa: Mám obavy - Polsko, Maďarsko… Svoboda tam je pod tlakem (Š. Pánek)...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Bohuslav Chalupa

Souhlasím s panem Pánkem v tom, že mnoho občanů ČR výročí „sametu“ přijímá jako zdroj energie, něco, k čemu se hodnotově mohou vrátit.

Za sebe mohu bohužel konstatovat, že výročí „sametu“ vnímám zároveň jako zmarněnou příležitost nás všech, příležitost k pokračování toho, co dnes nazýváme jako „Pražské jaro“, společenské procesy, které nabývaly na síle například i v USA – odpor proti válce ve Vietnamu, „děti květin“ atd. … světu v těchto letech „hrozilo“, že bude lepší… díky dohodě velmocí se tak bohužel nestalo – ani u nás (v Evropě), ani v USA…

Pan Pánek má „určitou obavu“ o střední Evropu:
„Vidíme to na příkladu Maďarska a Polska, kde je svoboda pod tlakem. Veřejnoprávní média tam prakticky nefungují, stát má tendenci zavést autoritativní vládnutí a kontrolovat občanskou společnost. V tomto smyslu je strašně důležité, co u nás dělá Milion chvilek pro demokracii,“ uvedl.
ANO – svoboda národních států a jejich demokraticky zvolených představitelů je pod nesmírným tlakem – jakým právem?
ANO – veřejnoprávní média prakticky nefungují – nebo lépe řečeno fungují naprosto jednostranně ve prospěch jedné politické skupiny, jednoho vidění světa – jakým právem?
ANO - je zde zcela patrná tendence zavést autoritativní vládnutí a kontrolovat občanskou společnost – jakým právem?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Bezpečnost

Co přesně má podle vás Evropa udělat, aby dostála tomu, že přijme odpovědnost za vlastní bezpečnost? Je fakt, že už včera bylo pozdě a Evropa v otázce zajištění bezpečnosti totálně selhala, což ukazuje i řadu let problém s nelegální migrací, který vůbec nedokázala vyřešit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.