Hejtman Řihák: Napojení silnic na průmyslovou zónu Vazačka patří mezi prioritní projekty

9. 10. 2013 16:20

Rada kraje na svém jednání v pondělí 7. října 2013 schválila investiční záměr akce „II/276 Bělá pod Bezdězem, úprava napojení na I/38 a výstavba okružní křižovatky“ a zařazení tohoto projektu mezi prioritní projekty EU do přípravy.

Hejtman Řihák: Napojení silnic na průmyslovou zónu Vazačka patří mezi prioritní projekty
Foto: Redakce
Popisek: Josef Řihák (ČSSD), senátor a hejtman Středočeského kraje
reklama

Jde o projekt, jehož realizace umožní  zpřístupnění nově vznikající průmyslové zóny Vazačka v Bělé pod Bezdězem ze silnice I/38.

Město Bělá pod Bezdězem uspělo ve výzvě ROP Střední Čechy určené pro výstavbu a rekonstrukci místních komunikací s projektem „Obslužná komunikace pro průmyslovou zónu Vazačka v Bělé pod Bezdězem, komunikace 110 c“. Podmínkou jeho úspěšné realizace je však vybudování bezpečného napojení obslužné komunikace na silnici I/38. Podle stanoviska Policie ČR není realizace projektu možná bez úpravy napojení komunikace II/276 ve vlastnictví kraje  a výstavby nové okružní křižovatky. Město navíc nemůže financovat stavební úpravy komunikace II/276 ve vlastnictví kraje z žádného dotačního titulu, a proto se obrátilo na Středočeský kraj se žádostí o podporu svého záměru i se žádostí o realizaci stavebních úprav této silnice z prostředků kraje.

„Jediným způsobem jak můžeme vyjít městu vstříc, je realizace stavebních úprav v rámci již zmíněného projektu EU z výzvy č. 92b., a proto jsme ho dnes zařadili mezi ty, jimž dáváme prioritu,“ řekl hejtman Josef Řihák a dodal: „realizací projektu dojde k úpravě napojení komunikace II/276 na silnici I/38 a bude postavena i nová okružní křižovatka, na kterou bude navazovat jako investice města Bělá pod Bezdězem obslužná komunikace celkové délce 1,004 km, která zakončena u areálu Vazačka.“

U nové průmyslové zóny bude též vybudována komunikace pro pěší a cyklostezka, která bude financovaná městem Bělá pod Bezdězem a součástí výstavby okružní křižovatky je i přeložka vodovodu a sdělovacího vedení. Předpokládané náklady projektu činí 13,4 mil. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Kr-stredocesky.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Vláda už teď nevystačí s PR o rouškách, které si lidi sami ušili

13:36 Fiala (ODS): Vláda už teď nevystačí s PR o rouškách, které si lidi sami ušili

Projev na 43. schůzi Poslanecké sněmovny 7. dubna 2020 k návrhu vlády na vyslovení souhlasu Poslanec…