Hejtman Suchánek: Co neví, to nepoví. Kraj má nový datový portál

15.08.2024 15:14 | Monitoring
autor: PV

Všechna důležitá data, související s působením Olomouckého kraje, najdou lidé na novém krajském webu DATAOK.CZ. Na jednom místě tak mohou čerpat informace ze školství, zdravotnictví, průmyslu a dalších oblastí veřejného života. Hejtmanství nabízí data ke stažení a neomezenému využití soukromým osobám, ale i podnikatelům nebo firmám.

Hejtman Suchánek: Co neví, to nepoví. Kraj má nový datový portál
Foto: STAN
Popisek: Josef Suchánek

„Projekt vychází z doporučení Digitální a informační agentury, která působí jako koordinátor otevřených dat. Některá data a informace na Datovém portálu pochází z Českého statistického úřadu, jiná vznikají přímo na kraji. Náš web nabízí například data o krajských a jiných neziskových organizacích včetně jejich financování. Především jsou ale webové stránky velmi přehledné a lidé se na nich snadno zorientují,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Web prezentuje data a informace, rozdělené do dvanácti tematických oblastí působení Olomouckého kraje:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A ví se, jak tedy prezident odpověděl?

Myslím na tu otázku, co zde citujete? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hrncir-SPD-Jeden-z-deniku-pise-ze-se-student-zeptal-na-Pavlovo-udajne-clenstvi-v-KSC-790489 Dá se někde najít odpověď? Petra

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Ceny domů za sedm let vzrostly o 131 %

22:14 Fiala (SPD): Ceny domů za sedm let vzrostly o 131 %

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cenám bydlení.