Hřib (Piráti): V aplikaci PID Lítačka lze nově platit i za parkování

13.02.2023 16:57 | Tisková zpráva
autor: PV

Městská společnost Operátor ICT (OICT) rozšířila ve spolupráci s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy (TSK) aplikaci PID Lítačka o další funkcionality. V posledním lednovém týdnu si uživatelé aplikace PID Lítačka mohli v ostrém provozu vyzkoušet funkci přímé platby za parkování v zónách placeného stání.

Hřib (Piráti): V aplikaci PID Lítačka lze nově platit i za parkování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Hřib (Piráti)

Lidé cestující po Praze autem tak nyní mohou za parkování platit jednoduše v aplikaci PID Lítačka. A to takzvaně na jeden klik, stejně jako když si v Lítačce kupují jízdenku nebo dlouhodobý kupón.

Lidem, kteří se po Praze pohybují jak v MHD, tak autem, vše půjde zaplatit v rámci jedné aplikace pomocí platební karty, Apple Pay nebo nově pomocí Google Pay. V aplikaci bude možné přehledně spravovat registrační značky automobilů, nastavit notifikace na konec platnosti parkování, jednoduše ho prodloužit či bezpečně uložit platební kartu pro následné platby „na klik“. Samozřejmostí je, že si uživatelé mohou nejen zobrazit mapu zón placeného stání, ale aplikaci mohou využít i jako navigaci, která je dovede na místo parkování. Nová funkce, díky které lze zaplatit parkování v zónách placeného stání v Praze přímo v aplikaci PID Lítačka, je uživatelům k dispozici od verze 3.9.4 pro iOS, respektive 3.9.3 v případě Android. Dosud bylo možné platbu za parkování uhradit prostřednictvím přesměrování do aplikace třetí strany.

„Jednoduše a chytře parkovat ve městě prostřednictvím aplikace PID Lítačka teď může úplně každý. Stačí si stáhnout aplikaci do mobilu a vybrat jednu z platebních metod. Jedná se o další významný krok v digitalizaci služeb, které město nabízí občanům,“ říká Zdeněk Hřib, primátor hl. m. Prahy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Červený: Automotiv v Bruselu řeší Turek

15:01 Ministr Červený: Automotiv v Bruselu řeší Turek

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k enviromentální výchově ve školách.