A není to nic nového. Našim venkovským předkům sice nedělalo žádné problémy podříznout zrovna tu slepici ke svátečnímu obědu, ale než k tomu došlo, ani by je nenapadlo napasovat ji do nějaké klece. Běhala si volně po dvorku. Vyrostl jsem na venkově, slepice jsme chovali, mluvím tedy z vlastní zkušenosti.
Nejen to, venkovani dokázali na místě ztrestat surovce, který třískal koně, když nemohli utáhnout příliš těžký náklad. Měli přirozený cit pro hranici, kterou slušný člověk nesmí nikdy překročit, chce-li zůstat slušným. Natož aby tak činil pro větší výdělek!
V Právu ze 13. března se k tomu klecovému chovu vyjadřují hned dva diskutéři. Poslankyně za ANO paní Balaštíková (proto ten příklad s koňmi) a čtenář pan Heřmanovský. Oba se víceméně přiklánějí k zachování klecových chovů. V opačném případě by prý klesla produkce vajec, a ta by se musela dovážet.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV




