Johnová: Handicapovaní se budou moci vrátit ze Svojšic zpět do Prahy

12.07.2020 9:10 | Zprávy
autor: PV

Rada hlavního města Prahy schválila vyčlenění jedenácti městských bytů a jejich využití Domovem Svojšice. Do nich se vrátí Pražané se zdravotním postižením, kteří byli v minulých letech umísťováni právě do Svojšic.

Johnová: Handicapovaní se budou moci vrátit ze Svojšic zpět do Prahy
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová

„Naší dlouhodobou snahou je umožnit návrat Pražanů se zdravotním postižením, kteří byli v minulých letech umísťování do zařízení sociální péče daleko od Prahy, a tedy od svých rodin a přátel. Zároveň chceme rozšiřovat síť komunitních služeb a bydlení pro zdravotně znevýhodněné Pražany přímo na území hlavního města a přispět tak ke stabilizaci či zlepšení jejich životní situace,“ uvádí radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová.

V jedenácti městských bytech, které se nacházejí v různých městských částech, zřídí městská příspěvková organizace Domov Svojšice chráněné bydlení. V nich najde nový domov celkem 22 lidí z Domova Svojšice, u nichž bylo při vyhodnocení jejich situace zjištěno, že chtějí žít v rodném městě a potřebují dlouhodobou podporu. Služba chráněného bydlení je poskytována osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení nebo chronického onemocnění, včetně duševního onemocnění, a jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.