Johnová (Praha sobě): Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony

01.12.2021 10:57 | Tisková zpráva

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši čtyři miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Johnová (Praha sobě): Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová

Příspěvek si konkrétně rozdělí Fakultní nemocnice v Motole, Fakultní nemocnice Bulovka, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a Fakultní Thomayerova nemocnice.

„Důvodem dofinancování je skutečnost, že lékařská pohotovost vyžaduje personální a věcné zabezpečení v mimopracovní době a obzvlášť nyní, v čase pandemie. To klade zvýšené nároky zejména na mzdové prostředky, přitom v těchto případech je poskytovaná úhrada ze strany zdravotních pojišťoven nízká,” říká Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví.

Hlavní město na svém území odpovídá za zajištění lékařské pohotovostní služby. Už loni v polovině října proto Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo základní materiál týkající se organizace a financování lékařské pohotovosti v metropoli pro rok 2021. Tehdy bylo rozhodnuto o poskytnutí celkem 35 milionů korun ve čtvrtletních splátkách pro jednotlivé poskytovatele z řad velkých pražských nemocnic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Rakušan: Kampaň nemá děsit, ale bavit

12:17 Ministr Rakušan: Kampaň nemá děsit, ale bavit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předvolební kampani.