Klimpl (ODS): Získat celá Masarykova kasárna? Ano

19.03.2016 21:45

Ministerstvo obrany nabídlo městu Pardubice v rámci předkupního práva zbylé budovy v Masarykových kasárnách.

Klimpl (ODS): Získat celá Masarykova kasárna? Ano
Foto: ODS
Popisek: zastupitel města Pardubice Petr Klimpl

Město vlastní skoro všechny pozemky (s výjimkou pozemků vyčleněných na stavbu nové budovy Úřadu práce ČR) a většinu budov, ty, které byly postaveny před druhou světovou válkou městem Pardubice.

Novější budovy, které jsou paradoxně v podstatně horším technickém stavu, zůstaly v majetku státu, který jej nyní nabízí městu za 6 milionů Kč. Za zchátralé budovy je to poměrně dost, ale na druhé straně je to klíč k celému velmi cennému území. Kdyby ty budovy získal někdo jiný než město, bylo by celé území zablokované na mnoho roků dopředu.

Námitky, že město bude mít něco, s čím neví, co bude dělat, jsou liché. Od roku 2012 je zaregistrována územní studie, která celé území řeší velmi dobře urbanisticky. Je jen na městu, jak rychle dokáže najít v řádné soutěži investora, který bude v tomto území realizovat své plány v souladu s touto územní studií a platným územním plánem. Zvláště poté, co byly deklarovány v doplňku strategického plánu body o tom, že město by mělo rozvíjet území pro bydlení a tím zvyšovat počet obyvatel města. Rozhodně by k vyhledání investora mělo vedení města přistoupit daleko lépe než ke zpackanému výběru investora pro část areálu Hůrek. A je třeba postupovat rázně a rychle. Rozhodně by se měly opustit chiméry typu výstavby nové nemocnice v tomto území, to by zůstalo ladem hodně a hodně dlouho.

Jednoznačně tedy koupit zbytek Masarykových kasáren! Ale současně velmi rychle pracovat na přípravě investorské soutěže, která toto území uchopí komplexně včetně příslušné infrastruktury. Toto cenné území, ale i celé město Pardubice, si zaslouží, aby to tam „prokouklo“.

Ing. Petr Klimpl
zastupitel města Pardubice

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dýčka (ČHNJ): Co týden vzal

11:17 Dýčka (ČHNJ): Co týden vzal

Události uplynulých dní očima Zdeňka Dýčky.