Knechtová (ANO): Školy budou mít nedostatek peněz na běžné výdaje

11.10.2022 23:33 | Zprávy
autor: PV

Projev na 41. schůzi Poslanecké sněmovny 11. října 2022 k podfinancování škol

Knechtová (ANO): Školy budou mít nedostatek peněz na běžné výdaje
Foto: ANO
Popisek: Lenka Knechtová

Vážené kolegyně, kolegové,

já navrhuji zařadit nový bod této schůze, a to s názvem Podfinancování škol v rozpočtu pro rok 2022 a 2023 a předřadit ho jako první bod této schůze. Stát vzal školám na běžné výdaje miliardu korun. Ředitelé tak mají problém zaplatit učitelům nemocenskou, chybí i peníze na učebnice na odměny aktivním pedagogům.

Pan ministr školství Vladimír Balaš za STAN však tvrdí, že školy mají peněz dost, že dostaly miliardu z evropských fondů. Když se ale na tyto finance podíváme, tak tyto výdaje nepokryjí, protože za ně mohou koupit jen počítače a další techniku. V současné době již čtu ve výročních zprávách základních škol za školní rok 2021/2022, že od ledna 2022 se školy potýkají s nedostatečným financováním ostatních neinvestičních výdajů takzvaných ONIV. Jedná se o další vzdělávání pedagogů, plavání, pomůcky. Tato situace se velmi odráží v účasti pedagogů na seminářích a vzdělávacích akcích. Přestože jsou mnohé kurzy pořádány zdarma, tak škole chybí finanční krytí i na cestovní náhrady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Nezvolení

Dobrý den pane poslanče. Stěžujete si, že jste nebyl zvolen do funkce místopředsedy poslanecké sněmovny díky vládním poslancům. Můžete mi vysvětlit, proč Vás nevolilo víc než 20 poslanců z vašeho spektra ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vondráček (Svobodní): O tomhle ovšem článek na Seznamu asi nevznikne

17:03 Vondráček (Svobodní): O tomhle ovšem článek na Seznamu asi nevznikne

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k akci serveru Seznam Zprávy.