Konzervativní strana: Skutečně vám nevadí stavět pomníky význačnému představiteli zločinného komunistického režimu?

29.04.2016 16:48 | Zprávy

Konzervativní strana zaslala před téměř třemi roky (10. června 2013) pod názvem „Neoslavujte poradce vrahů“ otevřený dopis členkám a členům Zastupitelstva města Hodonína. Tímto dopisem jsme protestovali proti záměru umístit ve městě Hodoníně pamětní desku komunistickému ekonomovi a politikovi Valtru Komárkovi a vyzvali jsme oslovené zastupitelky a zastupitele, aby od záměru upustili, popř. aby aktivně zabránili jeho realisaci a tím nepřipustili ostudu města Hodonína.

Konzervativní strana: Skutečně vám nevadí stavět pomníky význačnému představiteli zločinného komunistického režimu?
Foto: konzervativnistrana.cz
Popisek: Konzervativní strana - logo

Dne 12. dubna 2016 byl Radou města Hodonína schválen návrh (usnesení č. 2917) na umístnění pamětní desky Valtra Komárka na budovu MěÚ Hodonín, Horní Valy 2 (tedy na bývalou budovu Okresního výboru Komunistické strany Československa). Na desce má být mmj. uvedeno, že ji věnují ČSSD a město Hodonín.

Na jednán Zastupitelstva města Hodonína 26. dubna 2016 citoval, coby občan města Hodonína, člen Konzervativní strany pan Pavel Raus podstatné pasáže z výše uvedeného otevřeného dopisu a vznesl tyto otázky:

Skutečně vám nevadí stavět pomníky význačnému představiteli zločinného komunistického režimu? Bude jeho pamětní deska zejména za jeho přátelství s Che Guevarou, který hned v počátcích kubánské revoluce nechal popravit více než osm tisíc odpůrců režimu, dalších devět tisíc lidí zemřelo bez soudu a dalších dvacet tisíc lidí bylo hned v počátcích lidové revoluce zatčeno a krutě mučeno? Bude jeho deska za odvedenou práci lektora v UV KSČ? Nebo za podíl na měnové reformě či „pouze“ za dlouholetou obětavou činnost ve prospěch KSČ a všeho československého lidu?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

18:01 Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k dotačnímu programu Nová zelená úsporám.