Kováčik (KSČM): Nabídněme pomoc

31.10.2017 4:35

Téměř celý rok žila republika volbami, jako kdyby nic jiného nebylo k řešení.

Kováčik (KSČM): Nabídněme pomoc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Kováčik

Volby skončily a nejen strany, ale i jednotliví straníci mezi sebou začínají účtovat. Je jen na škodu, že k tomuto účtování přidali i ataky a výmysly, které je dehonestují. Někdy požadované změny spíše specifikují prospěch dosud “neukojených“ jedinců, kteří doslova bez zábran boří vše, čeho bylo dosaženo. Je mi tak trochu líto razance a současně i určité míry neprofesionality, se kterou takto činí. Proto by bylo dobré více přemýšlet, nežli otevřeme ústa k razantním prohlášením.

Nedělní vichřice nás přivedla i k jinému nežli politickému přemýšlení. V jednu dobu bylo bez dodávek elektřiny přes 600 tisíc domácností. Přes snahu energetiků jde náprava v mnohdy těžko přístupném terénu pomalu. Profesionální i dobrovolní hasiči nasazovali své životy pro záchranu občanů i jejich majetku. Rád bych všem, kteří v těchto těžkých podmínkách pracovali a ještě pracují, poděkoval. Lidé, které bouřící živly připravily o majetek, rozhodně nemají touhu poslouchat hádky politiků. Dva lidé dokonce přišli o život.

Všichni bychom měli zatáhnout za pomyslnou brzdu své politické ambicióznosti a věnovat se skutečné práci, kterou jsme si specifikovali ve volebním programu. Jednou z priorit musí být pomoc při nápravě škod, které vichřice přecházející přes naše území, způsobila. Soudržnost a vnímání těch, jež pomoc potřebují, jsou vlastnosti, na které by člověk neměl zapomínat. Podívejme se, kdo v našem okolí pomoc potřebuje a nabídněme mu ji. Blíží se zima a některým lidem vzala vichřice doslova střechu nad hlavou. A tyto problémy je třeba teď bezodkladně řešit.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Maláčová: Stát, který neplní své závazky vůči spojencům, je nedůvěryhodný

13:08 Ministryně Maláčová: Stát, který neplní své závazky vůči spojencům, je nedůvěryhodný

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 23. října 2019 k vládnímu návrhu zákona o státním rozpočtu …