Kulhánek (ODA): Důchodci nejsou rukojmí politiků

18. 10. 2017 6:37

Strany nejčastěji mluví o důchodcích zejména v předvolebním období. Mezitím tu a tam prosadí celkem bezvýznamné valorizace o několik stokorun. Z makroekonomického hlediska vypadají další miliardy do systému pompézně, v kapsách lidí jako nic.

Kulhánek (ODA): Důchodci nejsou rukojmí politiků
Foto: ODA
Popisek: Občanská demokratická aliance

Důchodci jsou žádáni o hlas nejrůznějšími sliby a zatím aktivně pracující voliči vidinami jakýchsi pilířů. Poměrně nedávno jsme jeden povalili, kdo by věřil v další, pokud zůstanou v rukách politiků? Nad řečmi, že by se každý měl starat o svůj důchod dlouhodobě sám, mohou lidé těsně před plánovanou věkovou hranicí důchodu jen s hořkým úsměvem pokrčit rameny. Přímo za drzost pak označuji volební bod jedné nazelenalé strany, kde plánují výkupy bytů seniorů za vyplácenou rentu. Pak je prý dají mladým.

Stát by měl přece jednoznačně říci: víme, že jste celý život pracovali, nemůžete za to, jaká byla doba, která politická strana co zkazila, ale my se o vás dokážeme postarat. Protože když máme na vyplácení neuvěřitelného spektra sociálních dávek, které ani armáda úředníků nedokáže spravedlivě ohlídat, vy nesmíte být na posledním místě. Jste naši tátové a mámy, babičky a dědové a my všichni jsme vaše rodina. Bez vás bychom tady nebyli a my to víme. Proto jste v prioritách úkolů na prvním, nikoliv posledním místě. Jen protože, že se sami neumíte bránit. Nikdo vás nepřekřičí, protože jste v našich srdcích. My totiž nejsme tak hloupí, abychom si neuvědomovali, že za pár let budeme ve vaší pozici my.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Vondrák: Lípa je naším národním stromem už od poloviny 19. století

19:43 Hejtman Vondrák: Lípa je naším národním stromem už od poloviny 19. století

Sázením 30 lip velkolistých vyvrcholily oslavy „30let od sametu“ v Moravskoslezském kraji. V den stá…