Lachnit (ANO): Výstavy v Komunitním centru Prádelna připomenou Mozarta i Očenáška

3.6.2022 8:36 dop. | Tisková zpráva

V Galerii Prádelna se v červnu představí dokonce dvě výstavy. Obě přibližují významné historické osobnosti i události, nějak spojené s Prahou 5.

Lachnit (ANO): Výstavy v Komunitním centru Prádelna připomenou Mozarta i Očenáška
Foto: Praha 5
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Červnový výstavní program otevře expozice „Salcburk – UNESCO a Mozart“, kterou připravil spolek Malostranské hřbitovy. Jedná se o součást doprovodného programu k velké výstavě Rakousko v rámci projektu Kulturní dědictví UNESCO 2022. Ta je do 16. června 2022 k zhlédnutí v zahradě Portheimky a před kostelem sv. Václava.

Expozici v Galerii Prádelna zahájí členové spolku přednáškou o Salcburku, Mozartovi i o rodině Josefíny Duškové, po které bude následovat komentovaná prohlídka výstavy. Součástí vernisáže, jež se uskuteční v pátek 3. června od 17 hodin, bude i malé pohoštění.

Na konci června se do Prádelny přesune putovní výstava „Ludvík Očenášek“, která tvoří jeden z výstupů projektu, do nějž se zapojili žáci základních škol a senioři z komunitních center. Konkrétně senioři z Komunitního centra Prádelna společně s žáky ZŠ Grafická zkoumali osobnost Ludvíka Očenáška z hlediska genealogie, tvořiví senioři z Komunitního centra Louka ji pro změnu uchopili z pohledu umělce – malovali portréty, a dokonce vytvářeli bustu tohoto významného vědce a vynálezce.

Anketa

Je Stepan Bandera hrdina?

1%
97%
hlasovalo: 20113 lidí

Výstavu pořádají u příležitosti 150 let od narození Ludvíka Očenáška městská část Praha 5 a Velvyslanectví Litevské republiky v ČR. V Galerii Prádelna si ji můžete prohlédnout od 28. června 2022 až do konce léta.

„Prázdninový program v Prádelně nabízí návštěvníkům pestré možnosti vyžití i během letních měsíců, kdy většina obyvatel města upřednostňuje pobyt mimo metropoli. Obě červnové výstavy navíc přinášejí i spoustu poučení a zajímavých informací, souvisejících s pátou městskou částí,“ zve radní Petr Lachnit (ANO).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Neočekávám, že budeme se STAN a Piráty táhnout za jeden provaz

22:02 Zdechovský (KDU-ČSL): Neočekávám, že budeme se STAN a Piráty táhnout za jeden provaz

Komentář na facebookovém profilu k blížícím se prezidentským volbám.