Laudát (KAN): Další Babišův mýtus končí - rozpočtová odpovědnost

29.12.2019 17:56 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k výši deficitu státního rozpočtu

Laudát (KAN): Další Babišův mýtus končí - rozpočtová odpovědnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Když politický elév Babiš se značkou Aktiv Nespokojených Občanů 2011 bude líp v roce 2013 objížděl republiku, vykřikoval po náměstích mezi rozdáváním koblih, jak se kradou veřejné peníze ve velkém a jak Kalousek dělá dluhy. Tehdy stále ještě doznívala patrně největší vlna krizí, která začala v roce 2008 v USA hypoteční krizí, a záhy obletěla svět. Skoro plynule na ni v roce 2011 navázala krize dluhová.

Úředníci Ministerstva financí se v pátek vrátili po Vánocích do práce a jukli se na účty a poslali ven předběžné číslo letošní státní sekery - 30 miliard. Sice plánovaný deficit byl 40 miliard, ale reálný výsledek je velmi nevalný, když vezmeme v potaz, že Babiš vyraboval rezervu na privatizačním účtu, z níž zatím údajně použil 18 miliard korun. Tak to už jsme na téměř 50 miliardách. Už jako ministr financí okamžitě začal "zapojovat" peníze na účtech státních firem, jako jsou Lesy ČR, Letiště Praha apod. Na tyhle peníze před ním nikdo nesahal, protože je vždycky dobré mít někde rezervu pro případ nečekaných událostí. Spolu s rozprodejem majetku a dalšími mimořádnými příjmy už budeme na nějakých téměř 70 miliardách, které by vyjadřovaly reálný obraz "hospodaření" Babišovy vlády. Rok 2020 si chce vylepšovat posunutím vracení DPH, což není nic jiného, než nemravná půjčka peněz od podnikatelů a dobré jsou mu i drobné z rozprodání strategických zásob státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

9:03 Kupka (ODS): Neunesli porážku ve svém trpasličím boji

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.