Lidovci a Starostové v kampani vsadí na dobrovolníky

22.05.2017 22:20

Nově vzniklá koalice Lidovců a Starostů se inspirovala v sousedním Německu a podle vzoru CDU a connect17 vytvořila svoji vlastní platformu pro dobrovolníky – tzv. Žlutý tým. Dobrovolníkem se může stát každý příznivec z celé republiky.

Lidovci a Starostové v kampani vsadí na dobrovolníky
Foto: KDU-ČSL, STAN
Popisek: Logo koalice Lidovců a Starostů
reklama

Lidovci a Starostové chtějí do kampaně mimo straníky a členy mládežnických organizací zapojit aktivně i své příznivce a jako první spustí dobrovolnickou platformu.  Dobrovolníci se zapojí do volební kampaně na předvolebních mítincích, v online prostoru, poskytnou plochu pro vyvěšení koaličních plakátů nebo budou pomáhat při převozu lidí na potřebné akce. Před vypuknutím ostré kampaně v září se dobrovolníci zúčastní vzdělávacích seminářů, teambuildingových akcí a setkají se s kandidáty koalice.

„Chceme najít nadšené dobrovolníky, kterým není lhostejná současná politická situace a chtějí pomoci Lidovcům a Starostům k úspěchu ve volbách. Tato koalice představuje novou generaci politiků, kterou stojí za to podpořit a pomoci jim zvítězit. Koneckonců z příkladů v okolních zemích vidíme, že je naprosto přirozené aktivně se zapojovat do veřejného života a podílet se na něm,“ řekl Marcel Ladka, celostátní koordinátor Žlutého týmu.

Němečtí křesťanští demokraté i díky pomoci dobrovolníků vyhráli poslední tři zemské volby v Sársku, Šlesvicko-Holštýnsku a Severním Porýní-Vestfálsku. Kontaktní kampaň platformy connect17 pomohla zvýšit volební účast ve všech těmto zemích a také pomohla k historickému úspěchu CDU, které se předpovídal značný úbytek hlasů.

Dobrovolníci koalice Lidovců a Starostů se mohou registrovat přes formulář na www.zlutytym.cz, případně prostřednictvím facebookového odkazu www.facebook.com/zlutytym. Žlutý tým je možné sledovat také na Instagramu http://instagram.com/zlutytym. Klip Žlutého týmu: https://youtu.be/qA2qzAe9V9M

Pro případné dotazy či podněty je možné kontaktovat celostátního koordinátora Žlutého týmu Marcela Ladku telefonicky 777 602 551 nebo e-mailem na marcel@zlutytym.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK):  Křišťálové údolí zpestřuje také sklárna ve Frýdlantském výběžku

6:37 Vinklátová (SLK): Křišťálové údolí zpestřuje také sklárna ve Frýdlantském výběžku

Ve Frýdlantském výběžku působí umělecká sklářská huť Spider Glass. Patří k obci Heřmanice už od roku…