Mihola (KDU-ČSL): Co se týká návrhu o referendu o vystoupení z Unie, nemám obavy na nesmysl poukázat. Je to blbost

04.05.2016 11:49 | Zprávy
autor: PV

Projev na 44. schůzi sněmovny 4. května 2016:

Mihola (KDU-ČSL): Co se týká návrhu o referendu o vystoupení z Unie, nemám obavy na nesmysl poukázat. Je to blbost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola

Možná tady skutečně včera málo jednoznačně zaznělo, že na politickém grémiu, kde jsme se dohodli o podpoře opozičního okénka byla jasně dána vůle nebo vstřícnost vůči bodům, které si opoziční strany vyberou.

Nemám důvod podporovat většinu bodů a také bych je nepodpořil. Zároveň vždycky říkám - chci dát i prostor opozičním stranám, pokud mají pocit, že mají co říct nebo jak se obhájit ve svých návrzích. A najdou se i mezi opozičními návrhy, návrhy rozumné, které jsme podpořili ohledně stavebního spoření a opatrovnických soudů. To jsme velmi rádi podpořili napříč Sněmovnou, pokud si vzpomínáte.

Co se týká návrhu o referendu ze strany Úsvitu, hned na tiskové konferenci jsem označil jasně jako nesmyslný, neopodstatněný, nepodložený apod. Nicméně myslím si, že pokud tady vstřícnost byla, prostor dát, tak já osobně nemám obavy na nesmysl poukázat v diskusi. Cítím se připraven. Nemám se za co stydět. A v prostoru, který jsme byli rozhodnuti poskytnout opozici, jsem byl připraven i na to reagovat, pokud by na bod došlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.