Ministr Pilný: Finanční správa postupuje nezávisle

17.10.2017 16:14

Ministerstvo financí se znovu ohrazuje proti snaze reportérů Seznam Zpráv S.S. a J.K. o diskreditaci postupů rezortu v rámci série "reportáží" zaměřených na problematiku zajišťovacích příkazů a souvisejícímu vyjádření ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se na uvedené reportáže odkazuje.

Ministr Pilný: Finanční správa postupuje nezávisle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Pilný

Jak již Finanční správa v pondělí 16. října uvedla na pravou míru, pro svůj postup v případě firmy KM Plus měla prokazatelné důvody, jak ostatně potvrdily i dva rozsudky krajského soudu, dle kterých byla zjištění Finanční správy v této záležitosti opodstatněná. Patrně s ohledem na tuto skutečnost se v další reportáži místo objektivně vyvratitelných dezinformací objevily již zcela čiré a záměrně neurčité nepravdy.

Ministerstvo financí je podle kompetenčního zákona nadřazeno Generálnímu finančnímu ředitelství, které metodicky vede, přičemž do konkrétních kauz nezasahuje a z jejich průběhu ani nemá žádné informace. Tvrzení, že Ministerstvo financí nezákonným způsobem zasahuje do činnosti Finanční správy v konkrétních kauzách, se nezakládá na pravdě. Ze všech porad vedení Ministerstva financí i sekce Daně a cla jsou vždy pořizovány zápisy, z nichž vyplývá, že k žádnému takovému jednání nikdy nedošlo.

„Vyzývám důrazně pana ministra Zaorálka, aby s podobně závažnými obviněními nevystupoval na tiskové konferenci, ale, disponuje-li konkrétními důkazy, aby splnil svou občanskou povinnost a neprodleně informoval příslušné orgány činné v trestním řízení,“  prohlásil ministr financí Ivan Pilný.

„Jak pan Zaorálek nepochybně ví, odvolání generálního ředitele Finanční správy či náměstka ministra financí je plně v režimu služebního zákona. Jedná se o sdílenou kompetenci státního tajemníka a ministra financí, které se striktně řídí režimem zákona o státní službě. Vzhledem k tomu, že současná vláda je plně funkční, nebudu na rozdíl od pana ministra Zaorálka předkládat žádné podobně unáhlené návrhy na odvolání," doplnil ministr financí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL Jihočeský kraj: Prohlášení k povolebnímu vyjednávání

10:27 KDU-ČSL Jihočeský kraj: Prohlášení k povolebnímu vyjednávání

Písečtí lidovci dosáhli ziskem více než 20 000 hlasů a 3 zastupitelů svého nejlepšího volebního výs…