Ministr Stropnický navštívil Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad

17.05.2016 8:35 | Zprávy
autor: PV

Ministr Martin Stropnický a první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun si v Dobrušce prohlédli úřad a vybavení, kterým zdejší specialisté disponují. Předvedena byla i řada ukázek – také z účasti na mezinárodním projektu geoprostorové databáze krizových oblastí.

Ministr Stropnický navštívil Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Zajímavou součástí programu byla ukázka vybraných pracovišť. Zde se ministr detailněji seznámil s úkoly plněnými v oblasti sběru a zpracování informačních podkladů o území, mapové tvorby, geodézie, fotogrammetrie, polygrafie, meteorologie, zapojení do mezinárodních projektů týkajících se zpracování geografických dat z různých teritorií světa a podobně. Zvláštní pozornost věnoval mobilním soupravám geografického a hydrometeorologického zabezpečení umístěným ve venkovních prostorách úřadu.

„Je úžasné, co zde v Dobrušce dokážete. Jsem rád, že i další důležitá složka naší armády se může řadit ke světové špičce, na kterou můžeme být po právu hrdí,“ uvedl ministr Stropnický. Hlavní inženýr, plukovník Radek Wildmann, připomněl i nasazení našich meteorologů a geografů v misích v Afghánistánu i pracoviště v kosovské Prištině.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

11:05 Fiala (ODS): Začne vadit i nezávisle uvažující občan

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.