Ministr Ťok: Odsunutí výstavby prioritních dopravních projektů by mělo přímý dopad na lidi, kteří v daném regionu žijí a trpí

05.05.2016 8:33 | Zprávy
autor: PV

Jednání s Evropskou komisí o dopravních projektech pokračují. Vláda se bude příští týden zabývat dalším postupem, jak umožnit realizaci prioritních dopravních staveb, které jsou dnes ohrožené kolizí se zákonem o EIA. Vláda už se shodla na seznamu staveb, nyní zvažuje několik variant technického řešení.

Ministr Ťok: Odsunutí výstavby prioritních dopravních projektů by mělo přímý dopad na lidi, kteří v daném regionu žijí a trpí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Premiér Sobotka se setkal s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a ministrem dopravy Danem Ťokem nad podmínkami, za kterých stát dokončí prioritní dopravní stavby. Řada z nich má totiž i více než 15 let staré stanovisko EIA, které už není podle Komise i judikátů českých soudů využitelné pro další povolovací řízení.

„Více než stovka dopravních staveb má stanovisko EIA podle zákona, platného před vstupem do EU. Problém je, že Česká republika měla mnoho let k dispozici stanovisko EIA, ale stát za tu dobu nebyl schopen tyto stavby postavit a mnohé z nich zatím nemají ani územní rozhodnutí či stavební povolení,“ uvedl po jednání premiér Bohuslav Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Zuzana Mrázová byl položen dotaz

Catering

Tvrdíte, že jste catering za skoro 20 mega podědila po předchozí vládě, ale smlouvu jste podepsala vy. Proč? Proč podepisovat něco, s čím máte problém? Co by se stalo, kdybyste ji nepodepsala? Byly tam třeba nějaké sankce nebo něco podobného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SPD: Prosazujeme deportaci cizinů, kteří spáchají trestný čin

18:05 SPD: Prosazujeme deportaci cizinů, kteří spáchají trestný čin

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k cizincům, páchajícím trestné činy