Ministr Ťok: Trať mezi Prahou a Drážďany dosáhne v nejbližších letech maxima své kapacity

29.04.2016 21:46 | Zprávy
autor: PV

Vysokorychlostní trať z Prahy do Drážďan dostává konkrétní obrysy, ministři představili novou studii.

Ministr Ťok: Trať mezi Prahou a Drážďany dosáhne v nejbližších letech maxima své kapacity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

Česká republika a Sasko se v pátek 29. dubna dohodly na společném postupu vybudovat vysokorychlostní železniční spojení z Prahy do Drážďan. Tento záměr ministři dopravy Dan Ťok a Martin Dulig i zástupci samosprávy deklarovali ustavením sdružení, které bude mít projekt dlouhodobě na starost a vyvíjet konkrétní aktivity k realizaci této trati. Na konferenci byla podrobně představena také nedávno dokončená studie, potvrzující přínosy tohoto rychlého železničního spojení.

Zakládací dokumenty společného Evropského seskupení pro územní spolupráci Nové železniční spojení Drážďany – Praha ESÚS podepsali dnes v Ústí nad Labem, symbolicky na půl cesty mezi Prahou a Drážďany, ministr dopravy Dan Ťok, saský ministr hospodářství, práce a dopravy Martin Dulig, náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák a zástupce přilehlého regionu Saské Švýcarsko – Východní Krušné hory Heiko Weigel.

„Trať mezi Prahou a Drážďany dosáhne v nejbližších letech maxima své kapacity a stane se úzkým hrdlem klíčového spojení mezi ČR a Německem. Pohraniční stanice Děčín/Bad Schandau je co do železničního provozu nejvytíženější v ČR a patří i mezi jedny z nejvytíženějších v Německu, především kvůli nákladní dopravě. Nedávno dokončená studie potvrdila, že vysokorychlostní trať z Prahy do Drážďan potřebujeme,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

18:01 Peštová (ANO): Zaplaťpánbůh, že jste se nedostali k vládě

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k dotačnímu programu Nová zelená úsporám.