Ministryně Schillerová: O naše národní kulturní památky musíme pečovat

11.09.2021 9:18 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k národním památkám.

Ministryně Schillerová: O naše národní kulturní památky musíme pečovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Terezín. Pevnostní město na Litoměřicku založené v roce 1780 Josefem II. a pojmenované na počest jeho matky císařovny Marie Terezie. Během první světové války byla Malá pevnost Terezín žalářem, kde byl vězněn i Gavrilo Princip za sarajevský atentát na Františka Ferdinanda d'Este. Za druhé světové války sloužila hlavní pevnost Terezín nacistickému Německu jako židovské ghetto.

Ve středu jsem v Terezíně byla. U Pamětního reliéfu, odkud odjížděly vlečky na východ. Obrovsky silné místo. A také u Žižkových kasáren, které už dnes neslouží armádě a chátrají. Díky 650 milionům z Národního plánu obnovy by se ale mohly rekonstruovat. A třeba i proměnit v sociální byty. Nejen o město Terezín, ale o všechny naše národní kulturní památky musíme pečovat. Abychom nezapomněli 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Proč vás, potažmo nás má v Bruselu zastupovat nějaký Slovák?

To to pěkně začíná. Proč jste si toho na sebe nabral tolik, když to evidentně nezvládáte? A kdy už to rozseknete s tím Turkem? Nebylo by nejjednodušší, kdybyste místo něj nominovali prostě někoho jiného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Wasserbauer (Motoristé): Už žádné rozhovory na záznam

22:01 Wasserbauer (Motoristé): Už žádné rozhovory na záznam

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na publikovaný rozhovor, poskytnutý Hospodářským noviná…