„Vítám podnět České středoškolské unie k výraznějšímu zapojení školského ombudsmana při řešení problematiky šikany ve školách a zejména zájem studentů o toto ožehavé téma. Již v minulosti jsem avizovala, že právě Česká středoškolská unie je pro mě relevantním partnerem, s nímž chci diskutovat o zapojení samotných studentů do řešení tématu šikany. Jde-li o školského ombudsmana, ráda bych připomněla, že nedisponuje žádnými rozhodovacími kompetencemi, jeho úlohou je zejména být mediátorem při řešení jednotlivých případů, s kterými se na něj obrací veřejnost. Vzhledem k závažnosti případu šikany v SPŠ na Třebešíně a zájmu resortu školství připravit i právní pomoc pedagogům jsem se v posledních dnech tématu věnovala sama velmi intenzivně a ve svých vyjádřeních jsem avizovala, že o chystaných změnách v oblasti prevence šikany ve školách hodlám diskutovat právě se zástupci této unie. V budoucnu bych byla velmi ráda, aby se činnost školského ombudsmana posunula směrem k regionům a konkrétním kauzám,“ řekla ministryně školství Kateřina Valachová.
Případ šikany v SPŠ Na Třebešíně se na ministerstvo školství, tedy ani ke školskému ombudsmanovi, před jeho medializováním, bohužel, nedostal. „V případě, že by mě kdokoli z účastníků informoval, případem bych se okamžitě zabýval. Vzhledem k tomu, že se žáci ani pedagogové školy sami neozvali, nevyvinuli aktivitu, nebylo bohužel možné případ řešit,“ poznamenal ke konkrétnímu případu ombudsman MŠMT Eduard Zeman.
------------------------------------------------------------
SHRNUTÍ OPATŘENÍ MŠMT PŘI ŘEŠENÍ ŠIKANY VE ŠKOLÁCH A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍCH:
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Cenzura
Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...
Další články z rubriky
22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…
- 21:02 Krutáková (STAN): Chceme od ministra jasné vysvětlení
- 20:05 Koudelka (Trikolora): Istanbulská úmluva o násilí na ženách a naše právo
- 19:02 Mašek (ANO): Střih. Konec. Nebezpečí zažehnáno
- 18:01 Havel (TOP 09): Babišova typická kulturní válka
- 17:03 Fiala (ODS): Starmer. Racionální a slušný politik


