Paroubek: Stálo to, hoši a děvčata, za to?

18.03.2016 17:20 | Zprávy
autor: PV

Když se v lednu 2011 chystala Krajská konference ústecké ČSSD, byla velká snaha mě tam dovléct, aby mě moji „přátelé“ mohli na místě co nejlépe a nejdůkladněji poblinkat. Ano, titíž „přátelé“, které jsem v Ústeckém kraji v letech 2006–2010 přivedl k vynikajícím (do té doby až na jednu výjimku nevídaným) volebním výsledkům.

Paroubek: Stálo to, hoši a děvčata, za to?
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Petr Benda, do té doby (do ledna 2011) předseda ústecké ČSSD, to na konferenci schytal za mě. A nejvíce tam řádili Houska, Vaňhová a Fišera, protagonisté budoucího korupčního prostředí. Jak jsem jim jen vadil, jak mě jen toužili odstranit… Včerejší (14. 3.) vysílání pořadu Reportéři na ČT přineslo zcela otevřený a smutný pohled na tuto korupční kauzu.

Spolupracující obviněný Petr Kušnierz, bývalý ředitel úřadu ROP Severozápad (zahrnující Ústecký a Karlovarský kraj), přiznal, že byl při stanovování výsledků veřejných soutěží úkolován krajskými politiky. A ukazuje přitom na vedení obou krajů, na exponenty ČSSD i ODS v nich.

Nejvíce se v souvislosti s korupcí na bývalém ROP Severozápad mluví o stále ještě současných politicích ČSSD (hejtmanka Vaňová, A. Fišera). A mluví se i bývalých politicích ČSSD (primátor Ústí Mandlík, vicehejtman Kouda) a ODS (někdejší náměstek hejtmanky Vaňhové J. Šulc). Zdá se, že policie a státní zastupitelství nyní intenzivně pracují na rozšíření obžaloby v celé kauze tunelování a korupce na ROPu Severozápad o tyto osoby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

17:03 Ministr Vojtěch: Energetické nápoje nejsou limonáda

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke stanovení věkové hranice pro prodej energetických …