Pavera (TOP 09): Česká republika nesmí být centrem nelegálního byznysu se zvířaty

29.01.2020 12:36 | Zprávy
autor: PV

Senátoři se budou zabývat novelou trestního zákoníku, kterou předložila TOP 09 a podepsalo ji 77 poslanců napříč politickými stranami. Cílem návrhu je zpřísnit tresty pro nejotřesnější formy týrání zvířat a zavedení možnosti postihovat provozovatele takzvaných množíren.

Pavera (TOP 09): Česká republika nesmí být centrem nelegálního byznysu se zvířaty
Foto: archiv
Popisek: Herbert Pavera

„Při projednávání v Poslanecké sněmovně bohužel z novely vypadlo zpřísnění trestů pro pachatele násilí na zvířatech, což jde proti našemu původnímu záměru. S kolegy senátory jsme proto připravili pozměňovací návrh, který vrací její původní smysl,“ komentuje novelu trestního zákona senátor a místopředseda TOP 09 Herbert Pavera.

Do novely zákona by se tak mělo vrátit jak zpřísnění trestů za nejbrutálnější formy týrání, tak i samotný chov zvířat v nevhodných podmínkách, k němuž dochází například v množírnách psů. Senátní ústavně-právní výbor k tomuto návrhu sice stanovisko nepřijal, zdravotní výbor změnu v minulém týdnu přímo podpořil.

„Pokusíme se přesvědčit většinu senátorek a senátorů, že už dál nejde tento problém přehlížet. Česká republika se nesmí stát centrem tohoto šíleného byznysu se zvířaty,“ uzavírá Herbert Pavera.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

18:01 Grolich (KDU-ČSL): Kompetenční žaloba je chyba vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k prezidentem podané kompetenční žalobě.