Pernica (KSČM): Sucho zachvátilo celou republiku

26.07.2018 19:43

Voda začíná být jedním z nejcennějších artiklů.

Pernica (KSČM): Sucho zachvátilo celou republiku
Foto: KSČM
Popisek: Emil Pernica
reklama

Nejen zemědělci, sadaři a pěstitelé jsou nešťastní ze současného stavu, kdy teploty dosahují přes 30° C. Voda začíná být jedním z nejcennějších artiklů. Zákaz zalévání zahrádek, napouštění bazénů se stal v mnoha obcích pravidlem. Úroda u zemědělců bude nižší, pěstitelé zeleniny začínají počítat náklady, které jdou nahoru díky nutnému zavlažování.

Pokud zaprší dešťová voda se nestíhá vsáknout a po povrchu půdy odtéká do vodních toků. Klimatické změny jsou patrné již téměř 15 let říkají odborníci. Letos je však léto doslova extrémní. Doplácí na to lidé, zvířata i krajina. Výzkumy říkají, že jeden obyvatel spotřebuje průměrně 7 l vody na den. Nejvyšší spotřebu vody registrujeme v Praze. Pokud počasí bude takto pokračovat stane se voda jednou z nejvýše ceněných strategických surovin. Je možné využívat vodu dešťovou, tak jak to činili naši předci. Bohužel letos déšť marně vyhlížíme. Přívalové deště a bouřky spíše ničí nežli pomáhají. Obava ze sucha zvýšila zájem občanů o vlastní studny. Mnohdy je však nedostatek spodní vody tak velký, že ani toto není řešením pro všechny.

Snažme se tedy v našich domácnostech i průmyslových podnicích s vodou šetřit tak, aby nedocházelo k jejímu nedostatku a lidé si nemuseli zajišťovat dovoz pitné vody pro domácnosti. Každá taková služba je dalším nákladem pro obce a města. Všichni víme, že voda je životodárnou tekutinou, kterou k životu potřebujeme. A potřebovat budou i další generace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holomčík (Piráti): Není důvod dále zakazovat farmářské trhy

18:33 Holomčík (Piráti): Není důvod dále zakazovat farmářské trhy

Pokud chceme zajistit zásobování veřejnosti potravinami a jít cestou k potravinové soběstačnosti (ne…